ایستگاه خبر

انتقاد ویتالیک بوترین از تصویب اجباری بیت کوین در السالوادور

ویتالیک بوترین بنیانگذار و توسعه‌دهنده اصلی پروتکل اتریوم، در مورد سیاست اجباری پذیرش بیت کوین که توسط دولت السالوادور اعمال شده، صحبت کرده است.

به گفته بوترین، این حرکت بی‌پرواست زیرا به آموزش کاربران توجه نکرده است. منتقدان قانون بیت کوین در السالوادور، که بوترین اکنون به آن پیوسته است، به همین استدلال‌ها اشاره کرده‌اند، فارغ از این واقعیت که این قانون تنها یک رمز ارز، بیت کوین، را بر تعداد زیادی از رمز ارزها که مانند قراردادهای هوشمند و امور مالی غیر متمرکز ممکن است عملکردهای پیشرفته‌تری داشته باشند، در اولویت قرار داده است.

انتقادات بوترین در Reddit آغاز شد، و در آن بنیانگذار اتریوم گفت که این حرکت «خطر هک شدن یا کلاهبرداری از تعداد زیادی از مردم بیگناه را در پی دارد».

بوترین در ادامه استدلال کرد که به دلیل اولویت‌بندی بیت کوین، قانونی که در السالوادور اجرا شد، «برخلاف ایدههای آزادی است که برای جامعه کریپتو اهمیت دارد».

بوترین همچنین  بیت کوین ماکسیمالیست‌ها را به عنوان مسئول ایجاد هیاهو و استقبال غیر انتقادی از اجرای قانون بیت کوین عنوان کرد و گفت که جامعه کریپتو باید مراقب چنین قانونی در مقیاس وسیع و احتمالاً بسیار تأثیرگذار باشد. اوایل، قانون بیت کوین نه تنها با انتقادات جامعه رمز ارزها، بلکه با انتقادات شهروندان السالوادور مواجه شد که برای اعتراض به آن به خیابان‌ آمدند.

این قانون از آن زمان به دلیل گرایش استبدادی دولت السالوادور، که اساساً مغایر با آزادی‌خواهی بیت کوین و در نتیجه روح رمز ارزها بود، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله نیز به دلیل تاکتیک‌های مسلحانه که برای پیشبرد این دستور، مورد انتقاد قرار گرفت، به طوری که بوکله حتی در بیوگرافی توئیتر خود را «باحال‌ترین دیکتاتور جهان» نامید.

 

پیشنهاد مطالعه:  بیت کوین و نظریه پولی مدرن

 

Source

https://coiniran.com/?p=47845
دکمه بازگشت به بالا