ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین دوباره بر اهمیت نگهداری شخصی دارایی‌ها تأکید کرد

ویتالیک بوترین بر اهمیت نگهداری شخصی دارایی‌ها برای حفاظت از آن‌ها تأکید کرده است. او، در یک پست ردیت، توضیح داد بهبود اجتماعی و راه‌حل‌های چند-امضایی می‌‌توانند برای دستیابی به این هدف کمک‌کننده باشند.

با توجه به پست اخیر بوترین، با کیف پول‌های مولتی‌سیگ، وجوه به دلیل وجود یک نهاد متمرکز امنیت بیشتری دارند. استفاده از کیف پول مولتی سیگ به دارندگان امکان می‌دهد از مزایای حضانت ایمن بدون اینکه صرفاً مسئول اقدامات امنیتی باشند، بهره‌مند شوند.

نگهداری شخصی دارایی‌ها مهم است. و بهبود اجتماعی و کیف پول‌های چند-امضایی راه بسیار خوبی برای انجام آن است.

— ویتالیک بوترین (@VitalikButerin) 17 مارس ۲۰۲۳

کیف پول‌های چند امضایی برای انجام تراکنش‌ها به یک کلید مجوز می‌دهند، اما در صورت گم شدن کلید از طریق گروهی از کلیدهای نگه‌داشته شده توسط دیگران، امکان بازیابی وجوه را افزایش می‌دهند.

بوترین توضیح داد استفاده از کیف‌پول‌های بهبود اجتماعی آسان‌تر از کیف‌پول‌های چندامضایی است، به‌ویژه با فناوری‌های نوظهوری مانند انتزاع حساب ERC-4337 و کیف‌پول‌های کاربرپسند آینده مانند Soul Wallet.

همانطور که کیف پول های بهبود اجتماعی پیشرفته‌تر می‌شوند، توصیه می‌شود از آن‌ها برای کیف پول‌های گرمی با درصد کمی از سرمایه یک فرد یا سازمان استفاده شود. کیف پول های چندامضایی برای کیف پول‌های سردی که سرمایه بیشتری در آن‌هاست مناسب‌ترند.

در این پست، بوترین به این موضوع پرداخت که چگونه کیف پول‌های چند امضایی و بهبود اجتماعی ابزارهای مهمی برای تأمین امنیت دارایی‌های دیجیتال هستند. او توضیح داد که هر دو از مفهوم قیم یا امضاکننده برای افزودن یک لایه امنیتی به معاملات استفاده می کنند. با این حال، در اجرا و موارد استفاده تفاوت‌هایی دارند.

او تأکید کرد که کیف پول‌های چندامضایی برای تأیید یک تراکنش به چندین امضا نیاز دارند که باعث می‌شود آن‌ها از کیف پول‌های تک کلید ایمن‌تر باشند. به این دلیل که یک مهاجم برای سرقت وجوه باید چندین کلید را هک کند. کیف پول‌های چندامضایی اغلب برای ذخیره‌سازی سرد یا تراکنش‌های با ارزش بالا استفاده می‌شوند، جایی که امنیت افزوده ارزش ایجاد دردسرهای هماهنگی چندین امضا را دارد.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول چند امضایی (Multisig Wallet) چیست؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=61657
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x