ایستگاه خبر

نقشه‌ی راه اتریوم ۲.۰ از زبان ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم در جریان کنفرانس بلاک چین در دانشگاه استنفورد درمورد برنامه‌های اتریوم ۲.۰ به بحث و گفتگو پرداخت. او مهمترین پیشرفت اتریوم ۲.۰ در سال جاری را راه‌اندازی فاز صفر که رونمایی از شبکه‌ی اثبات سهام خواهد بود، دانست. هرچند هنوز تاریخ راه‌اندازی فاز صفر مشخص نیست اما بوترین راه‌اندازی این فاز را نزدیک شدن به تست نت چند کلاینتی و حسابرسی کدهای موجود می‌داند.

بوترین در ادامه اظهار داشت که اتریوم ۲.۰ به عنوان یک شبکه مستقل اثبات سهام (PoS) با تعداد کمی اعتباردهنده کار خود را آغاز می‌کند تا بتواند به آرامی قابلیت‌هایش را اثبات کند و در نهایت اتریوم ۱.۰ با آن ادغام می‌شود. شاردینگ در فاز اول اتریوم ۲.۰ راه‌اندازی می‌شود و بلاک چین آن دارای یک زنجیره‌ی مرکزی به نام Beacon Chain خواهد بود. بدین ترتیب ۶۴ زنجیره‌ی جانبی وجود خواهد داشت که بصورت مستقل تاریخچه‌ی معاملات را ثبت می‌کنند و همگی تحت الگوریتم اجماع اثبات سهام فعالیت می‌کنند. شاردینگ در صورت اجرای صحیح می‌تواند راه‌حلی برای مقیاس‌پذیری اتریوم بدون به خطر انداختن امنیت شبکه و ماهیت غیرمتمرکز آن باشد.

به گفته‌ی تیم اتریوم هر اعتباردهنده در شبکه نیاز به سپرده‌گذاری ۳۲ اتریوم دارد. آنها در پاسخ به این سوال که آیا الگوریتم اثبات سهام به افزایش نابربرای ثروت نمی‌انجامد استدلال می‌کنند که در هر دو روش PoS و PoW ثروتمندان فرصت بهره‌برداری بیشتری دارند ولی کسب سود در الگوریتم اثبات سهام منصفانه‌تر و سرراست‌تر است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37056
دکمه بازگشت به بالا