ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

نظرات ویتالیک بوترین درباره اثبات هویت انسانی ورلد کوین

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، دیدگاه خود را در مورد سیستم تأیید هویت انسانی ورلد کوین (WLD) که دیروز راه‌اندازی شد، به اشتراک گذاشت.

پست وبلاگ بوترین حول محور ورلد کوین و چشم انداز آن، و همچنین موضوع کلی توسعه توکن Worldcoin، می‌چرخید. او بر اهمیت مفهوم اثبات هویت انسانی تأکید کرد زیرا با پیشرفت هوش مصنوعی کرده و مرز بین انسان و ماشین در حال محو شدن است.

پلتفرم‌های متعددی از جمله ورلدکوین، پروف آو هیومنیتی، برایت‌آی‌دی، Idenam و سیرکل اظهار داشتند با افزایش مهارت ربات‌ها، انسان‌ها ممکن است با تهدیدات وجودی مواجه شوند که درآمد پایه جهانی می‌تواند به کاهش آن کمک کند. از نظر بوترین، این نگرانی‌ها بر ضرورت وجود سیستم‌های راستی‌آزمایی دیجیتالی انسانی تأکید داشت.

بوترین اعلام کرد چنین سیستم‌هایی می‌توانند به مسائلی مانند جلوگیری از هرزنامه و توزیع قدرت رسیدگی کنند، مشروط بر اینکه تعهد خود را به تمرکززدایی حفظ کنند. این تمرکززدایی به کاهش اتکا به مقامات متمرکز و کم شدن خطر افشای داده‌ها کمک می‌کند.

با این حال، بوترین از موانع بالقوه‌ای که ممکن است این سیستم‌ها با آن مواجه شوند غافل نبود. او نگرانی‌های خود را در چهار حوزه اصلی بیان کرد: حریم خصوصی، دسترسی، تمرکز در بنیاد Worldcoin و امنیت.

استیو داخ، توسعه‌دهنده سرویس گواهی اتریوم (EAS)، به پست بوترین پاسخ داد سیستم‌هایی مانند Worldcoin می‌توانند مکمل EAS باشند، که بستری برای ایجاد، تأیید و لغو گواهی‌های روی/خارج از زنجیره فراهم می‌کند.
بوترین به این نتیجه رسید که در آن زمان، «شکل کاملی از اثبات هویت» وجود نداشت. او سه استراتژی متمایز را برای پرداختن به این مشکل را بررسی کرد که به طور بالقوه در یک راه حل ترکیبی جمع می‌شوند.

علیرغم اذعان به پیچیدگی طراحی و پیاده‌سازی این سیستم‌ها، ادعای اصلی بوترین این بود که بدون اثبات هویت، جهان ممکن است به طور فزاینده‌ای در دام راه حل‌های هویت متمرکز، پول، جوامع کوچک بسته یا ترکیبی از این‌ها باشد.

اشتیاق برای Worldcoin مشهود بود، زیرا تعداد ثبت‌نام‌ها برای Worldcoin World ID فقط یک هفته قبل از راه‌اندازی از ۲ میلیون فراتر رفت. با این تحولات، گفتمان اثبات هویت و نقش آن در آینده دیجیتالی ما همچنان یک گفتگوی مهم باقی ماند.

 

 

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=64938
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x