ایستگاه خبر

ابراز هیجان ویتالیک بوترین درخصوص شهرهای رمزنگاری مبتنی بر DAO و NFTها

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، باحضور در رویداد «SG Blockchain Day 2021» با اشاره به مسائل بنیادین رمزنگاری از علاقه‌ی خود نسبت به پذیرش وسیع رمز ارزها و فناوری بلاک‌چین توسط شهرهای اصلی آمریکا و تسهیل تراکنش‌های مالی سخن گفت.

بوترین پیشنهادات جدیدی برای پذیرش فناوری رمزنگاری ارائه می‌دهد

وی از ایجاد توکن‌های جدید بومی شهرهای میامی و نیویورک تجمید کرد، این توکن‌ها از انواع رمز ارزهای مستقل هستند و توسط پلتفرم «CityCoins.co» جهت افزایش کارآمدی تراکنش‌های مالی توسعه یافته‌اند. وی معتقد است این توکن‌ها به شهروندان شهرهای فوق انگیزه‌ی استفاده از فناوری رمزنگاری و درنتجیه ارتقای کارایی آنها را خواهند داد.

شهردار میامی نیز به‌تازگی از تصمیم خود برای توزیع سود حاصل شده از «Miami Coin» بین شهروندان خبر داد. شهردار ایالت نوادا نیز در اقدامی مشابه پیشنهاد استفاده از درآمد حاصله از حراج توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای حمایت از پروژه‌های محلی مطرح نمود. در این میان ایالت وایومینگ، که به‌خاطر رویکرد دوستانه‌ی خود با کریپتو معروف است، از شروع فعالیت رسمی خود به‌شکل یک CityDAO یا شهر مبتنی سازمان خودگردان غیرمتمرکز خبر داد و بیان داشت که برای توسعه‌ی شهرهای بلاک‌چینی در سراسر جهان تلاش خواهد کرد.

بوترین در ادامه سخنانش افزود:

«اداره‌ی این شهرها به‌جای توکن‌های حاکمیتی برعهده‌ی NFTهای شهروندان است و درنهایت این سیستم مدیریتی به حداکثر یک رای برای هرنفر محدود خواهد گشت. باوجود آزمایش‌های گسترد‌ه‌‌، این فناوری همچنان در مراحل آغازین خود به‌سر می‌برد، بنابراین عدم وجود قوانین از پیش‌ تعریف شده به افزایش فرصت‌های پیشبردی آن منجر خواهد شد.»

کاربردهای رمزنگاری گسترش خواهد یافت

بنیان‌گذار اتریوم در اظهارات خویش به پیشنهاد گزینه‌های بالقوه‌ای پرداخت که دولت‌ها را به پذیرش شهرهای رمزنگاری یاری می‌رسانند. وی گفت: «اگر مالیات‌های افراد توسط بلاک‌چین ثبت گردد، یک ویژگی آن‌چین می‌تواند توکن‌هایی معادل هزینه‌ی مالیاتی ایجاد کند. این اعتبار حکم یک فیش پرداختی رمزنگاری شده را دارد که در آن ارزش توکن‌های ایجاد شده با مبلغ مالیات دقیقا برابر است. برای حفظ حریم شخصی افراد و جلوگیری از افشای مقدار مالیات پرداختی نیز می‌توان از پروتکل اثبات دانایی صفر استفاده نمود»

پیشنهاد مطالعه: گران‌ترین و محبوب‌ترین ترندهای بازار NFT

Source

https://coiniran.com/?p=48409
دکمه بازگشت به بالا