ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین توکن‌های مقلدین دوج کوین را فروخت

ویتالیک بوترین خالق اتریوم، چندین توکن مشابه دوج کوین را که طی هفته‌های اخیر برای او ارسال شده بود فروخته است.

فروش توکن‌ها توسط بوترین

در طی چند ماه گذشته، تعداد زیادی از میم-‌کوین‌هایی که قصد کپی‌برداری از دوج را داشتند، از جمله Shiba Inu Coin (SHIB) ،Akita Inu (AKITA) و Dogelon (ELON) ظهور کرده‌اند.

این پروژه‌ها بخشی از سکه‌های خود را به منظور جلب نظرات و تبلیغات و افزایش قیمت برای بوترین ارسال کردند. با این حال، بوترین هرگز با دریافت بودجه یا همکاری با این طرح موافقت نکرد و تاکنون در این مورد سکوت کرده بود.

بوترین هنوز هم در اینباره نظری نداده است. با این حال، توکن‌های او به آدرس‌های دیگر منتقل شده‌اند. لاری چرماک، مدیر تحقیقات The Block، اولین کسی بود که متوجه این انتقال‌ها شد.

بوترین چقدر جابجا کرده است؟

به نظر می‌رسد که بوترین در ابتدا اقدام به تجارت توکن در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap کرده است. طبق گزارش The Block، بوترین از طریق این صرافی ۶۶۰ میلیارد SHIB ، ۱۴۰ میلیارد AKITA و ۴۳ میلیارد ELON و در مجموع حدود ۶۳ میلیون دلار فروخت.

با این حال، نقدینگی صرافی زود به پایان رسید و منجر به این شد که بوترین به جای آن سکه بدهد. وی بیش از ۵۰ تریلیون شیب (یک میلیارد دلار) به صندوق امداد کووید هند ارسال کرد. وی همچنین ۴۹ تریلیون AKITA (490 میلیون دلار) به Gitcoin و ۴۳۰ میلیارد ELON (215،۰۰۰ دلار) به بنیاد Methuselah ارسال کرد.

بوترین همچنین بیش از ۱۶۰۰۰ ETH به مؤسسات خیریه و مؤسساتی از جمله بنیاد Methuselah ، MIRI ،Givewell و Charter Cities اهدا کرد. این مبلغ بیش از ۶۰ میلیون دلار ارزش دارد.

پیامدهای این فروش‌ها برای بازار

این اعداد به این معنی است که بوترین، اگر نه همه، بیشترین سود خود را اهدا کرده باشد. این حرکت باعث شده است که قیمت‌های بازار کاهش یابد: طی ۲۴ ساعت گذشته، شیب ۳۵ درصد ، آکییا ۴۵ درصد، و الون ۶۵ درصد کاهش یافته است.

باید دید آیا قیمت هر کدام از آن‌ها بیشتر کاهش می یابد و آیا مؤسسات خیریه و گروه‌های دریافت‌کننده به دلیل نقدینگی کم مشکلی در بازپرداخت درآمد خود خواهند داشت؟

احتمالاً این واقعیت که بوترین توکن‌های خود را جابجا می‌کند، باعث می‌شود مقلدین دوج کوین توکن‌هایشان را در آینده برای او ارسال نکنند. در عوض، این پروژه‌ها احتمالاً استراتژی سنتی «سوزاندن» توکن در آدرس کریپتوی غیرقابل دسترسی را در پیش می‌گیرند.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین (DogeCoin)، رمز ارزی که از یک شوخی شروع شد!

 

Source

https://coiniran.com/?p=45643
دکمه بازگشت به بالا