ایستگاه خبر

توان معامله در شبکه اتریوم ۶۴۰۰ برابر خواهد شد!

ویتالیک بوترین وعده داد با استفاده از Rollup توان معامله در شبکه اتریوم ۱۰۰ برابر خواهد شد و اضافه کرد هنگامی که Sharding آماده شود، سرعت خروجی می‌تواند تا ۶۴۰۰ برابر شود.

رودمپ اتریوم - کوین ایران

هفته گذشته، توسعه دهندگان Ethereum 2.0 نسخه آزمایشی Spadina را راه اندازی کردند، اما موفق به کسب مشارکت کافی در میان اعتبارسنج‌های گره نشدند. امروز، ۵ اکتبر، ویتالیک بوترین، بنیانگذار Ethereum، در یک رشته توییت مختصراً درباره تحولات و نقشه راه به روز شده برای Ethereum 2.0 توضیحاتی داد. بلاکچین موجود Ethereum در تلاش است تا پاسخ درستی به تقاضای مقیاس‌پذیری بدهد، به خصوص پس از اتفاقات اخیر در DeFi. جامعه کریپتو به راه اندازی PoS Ethereum 2.0 که قول مقیاس‌پذیری گسترده را می‌دهد امید بسته است اما می‌دانیم که لانچ اتریوم ۲ تاکنون بارها به تأخیر افتاده است. Vitalik Buterin برخی از نقاط عطف مقیاس‌پذیری کوتاه‌مدت و میان‌مدت را برای Ethereum شرح داده است.

سرعت تراکنش اتریوم 2 - کوین ایران

بوترین گفته است راه اندازی Phase 0، که قرار است بلاکچین اثبات سهام (PoS) Ethereum را عملیاتی کند، به زودی ارائه خواهد شد. جالب است که او در مورد Rollup صحبت می‌کند که ۱۰۰ برابر توان معاملات را ارائه می‌دهد. از طرف دیگر، تقسیم داده‌ها نوید افزایش ۶۴ برابر عملکرد را می‌دهد. اما بوترین متذکر شد Rollupهایی که در بالای Sharding قرار گرفته‌اند باعث افزایش ۶۴۰۰ برابر توان تولیدی می‌شوند. با این حال، برای دستیابی به این بازده، یک نکته وجود دارد. بوترین افزود:

« …نقشه راه دارای یک مصنوع ناخواسته و جالب است: برنامه‌های خرد شده به خودی خود به فاز ۲ احتیاج دارند، اما Rollupهای خرد شده فقط به فاز ۱ احتیاج دارند، زیرا Rollupها از زنجیره فقط برای داده استفاده می‌کنند نه برای محاسبه، بنابراین به زودی همه‌ی ابزارهای مورد نیاز برای توان ۶۴۰۰x را خواهیم داشت! »

او همچنین توضیح داد که موضوع حرفش «Rollup به جای Sharding» نیست، بلکه «Rollup بالای Sharding» است. همانطور که گفته شد، Rollup هم‌اکنون در دسترس است یا به زودی و حتی قبل از Sharding آماده می‌شود. Rollup همچنین بدون Sharding هم هنوز توان معامله در شبکه اتریوم را ۱۰۰ برابر افزایش خواهد داد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41400
دکمه بازگشت به بالا