ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین: بحران‌های جهانی نیاز به اتریوم را پررنگ می‌کنند

ویتالیک بوترین، هم‌بنیانگذار اتریوم در اجلاس Ethereal که ۷ می ۲۰۲۰ برگزار شد گفت، اتریوم می‌تواند نقش مهمی در بحران‌های آینده‌ی جهانی بازی کند و ملت‌ها را به هم پیوند دهد. وی تشریح کرد که بحران فعلی بیش از یک بحران اقتصادی‌ست و اختلافات سیاسی و بی‌اعتمادی میان کشورها را افزایش داده و در این شرایط نیاز به شبکه‌ای مانند اتریوم را برجسته کرده است. وی افزود:

«من فکر می‌کنم این وظیفه‌ی بلاک چین‌ها به ویژه اتریوم است که کمک کند بازیگران جهانی سیستم‌ها، ارزها و اپلیکیشن‌ها با هم تعامل کنند. به نظر من چیزهایی که توسط کشورها ایجاد می‌شوند نمی‌توانند این نقش را ایفا کنند.»

بوترین تائید کرد که بلاک چین اتریوم و ارز اتر (ETH) می‌توانند ملت‌ها را دوباره به هم متصل کنند. وی نگرانی‌های مربوط به سانسور، حریم خصوصی و نهادها را به  عواملی خواند که مردم را به سمت استفاده از رمز ارزها و بلاک چین سوق داده است. بوترین در پاسخ به مقایسه‌ی بحران مالی فعلی با بحران سال ۲۰۰۸ و اثر آن بر گسترش رمز ارزها گفت، رمز ارزهایی مانند ETH اینبار می‌توانند با کمک به حل مسائل غیر مالی نیز رشد کنند. وی افزود:

«پیش از این جامعه‌ی رمزنگاری روی جنبه‌های مالی مانند مقاومت پول در برابر سانسور متمرکز شده بود. با این حال در بحران سال ۲۰۲۰ شاهد این هستیم که بسیاری از این مضامین جنبه‌ی مالی کمتری نسبت به قبل دارند.»

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=38750
دکمه بازگشت به بالا