ایستگاه خبر

شرکت ویزا از فروکش کردن مخارج مردم به خاطر COVID-19 رنج می‌برد

شرکت ویزا، غول خدمات پرداخت جهانی، اعلام کرده که مخارج مصرف‌کنندگان و حجم تراکنش‌ها در این شبکه‌ به صورت قابل‌توجهی در ماه اخیر، افت کرده است. گسترش ویروس کرونا و محدودیت‌های مربوط به آن به کاهش خرید مردم حتی به صورت آنلاین، منجر شده است.

طبق گزارش خبرگزاری Beincrypto.com، روز دوشنبه، شرکت ویزا اعلام کرد که یک افت شدید در حجم تراکنش‌ها در این ماه رخ داده است و انتظار می‌رود که رشد آن برای سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰، یک رشد تک‌رقمی باشد.

تعطیلی‌های جهانی، افت مخارج مصرف‌کنندگان را به همراه دارد

ماه مارس امسال، برای بسیاری از صنایع، یکی از مخرب‌ترین ماه‌ها در طول دوره‌ی حیاتشان بوده است. نوسانات تقریبا در تمام بازار‌ها وجود دارند. از بازار نفت و طلا گرفته تا بازار سهام و رمز‌ارز‌ها، قیمت‌های نوسانی در هر دو جهت، سطح وحشت را در بازار‌های جهانی نشان می‌دهند. با افزایش روز‌افزون جمعیت افراد محبوس در خانه به علت شیوع ویروس در سطح جهان، کسب و کار‌ها تعطیل می‌شوند، بیکاری در حال افزایش است و در نتیجه افراد، تمایل کمتری به خرج کردن پول خود دارند و یا امکان آن را ندارند. بسیاری از مغازه‌ها تا اطلاع ثانوی بسته شده‌اند و خدمات حمل‌و‌نقل و ارسال کالا به تعویق افتاده‌اند که به اختلال در درآمد میلیون‌ها نفر انجامیده است.

آخرین گزارش ویزا در مورد رشد شرکت، ناتوانی و عدم‌تمایل عموم را برای خرج کردن به مانند زمان پیش از کرونا نشان می‌دهد. این افت در حجم تراکنش‌ها،‌قطعا قابلیت‌سود‌دهی شرکت ویزا را تحت تأثیر قرار خواهد داد. شرکت‌های خدمات پرداخت دیگر مثل Mastercard ،American Express و PayPal به شکل مشابهی،انتظار افت شدید درآمد‌ را برای هفته‌ها و ماه‌های آینده دارند.

تمام شبکه‌های پرداخت نیاز به سود‌های همیشگی ندارند

به عنوان یک شبکه‌ی پرداخت متمرکز، ویزا برای بقا تماما به سود‌های خود وابستگی دارد. اگر این کاهش در رشد و درآمد‌ها ادامه یابد، این شرکت مجبور می‌شود که مدل کسب و کار خود را اصلاح و یا تعویض کند. نیاز به سود‌های پیوسته و همیشگی در این شرکت‌های متمرکز و از طرفی قابلیت‌های اثبات‌شده‌ی شبکه‌های غیرمتمرکز به معنای واقعی، مثل بیت‌کوین و رمز‌ارز‌های دیگر، تصویری جالبی را برای ما می‌سازد. اگر سود‌های نزولی، شبکه‌های پرداخت متمرکز مثل ویزا را به تغییرات در مدل خدمات، مجبور کند، به احتمال زیاد، سیستم‌های پرداخت جایگزین در سرتاسر جهان جذاب‌تر خواهند شد.

https://coiniran.com/?p=37947
دکمه بازگشت به بالا