ایستگاه خبر

مشارکت سرویس پرداخت Visa با بیش از ۶۵ پلتفرم رمز ارز

شرکت بزرگ خدمات پرداختی Visa هم‌اکنون با بیش از ۶۵ پلتفرم و صرافی رمز ارز مشارکت دارد. ویزا به‌علاوه از افزایش استفاده‌ی کارت‌های مبتنی بر رمز ارز خود خبر داد که در سه‌ماهه‌ی نخست مالی‌اش به بیش از ۲.۵ میلیارد دلار رسیده است. این رقم معادل با ۷۰ درصد از حجم مبالغ به‌دست آمده در کل سال ۲۰۲۱ می‌باشد.

ترسیم استراتژی رمز ارز Visa

Al Kelly، مدیرعامل ویزا، طی یک نشست مالی به استراتژی رمز ارز این شرکت اشاره کرد و افزود: «بهتر است ترند‌های فعلی رمز ارز و کیف‌پول‌ها را فرصت پرداختی نوینی برای Visa دانست.»

وی با اشاره به تلاش‌های اخیر شرکت‌اش در فضای رمز ارز گفت:

«ما برای افرادی که قصد تعامل بهتر رمز ارزها با ارزهای فیات را داشته باشند میان‌برهای ویژه‌ای درنظر گرفته‌ایم. درحال حاضر ما با بیش از ۶۵ پلتفرم و صرافی کریپتو برای صدور مجوزهای لازم مشارکت کرده‌ایم.»

کاربران ما به‌سادگی می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را نزد بیش از ۸۰ میلیون تاجر طرف قرارداد ازطریق کارت‌های پرداخت مبتنی بر رمز ارز خرج کنند. مدیرعامل این شرکت طی نشست فوق تعداد تُجار فعال و قابل‌استفاده را ۱۰۰ نفر اعلام کرد.

شرکت ویزا در جولای سال پیش اظهار داشت که استفاده از کارت‌های مبتنی بر کریپتو در شش ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ به‌بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است.

مدیرعامل ویزا در ادامه خاطرنشان کرد که درکنار اعتباردهی بومی به پلتفر‌م‌های رمز ارز، شرکت وی درتلاش است تا نوآوری‌هایی درحوزه‌ی تسویه‌حساب و واسط برنامه‌نویسی نرم‌افزار کاربردی یا API برای این کلاس از دارایی‌ها فراهم سازد.»

Visa به‌تازگی اقدام به راه‌اندازی یک «تیم جهانی مشاوره‌ی رمز ارز» کرده اما مدعی شد که درحال حاضر قصد افزودن این نوع دارایی‌ها را به ترازنامه‌ی مالی خود ندارد.

در پایان لازم به‌ذکر است که افزایش حجم استفاده از کارت‌های کریپتوی ویزا همزمان با نوسانات بالا و رکود اخیر بازار رمز ارزها رخ داده است.

پیشنهاد مطالعه: هودل (HODL) کردن چیست؟ امن‌ترین استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت!

Source

https://coiniran.com/?p=49540
دکمه بازگشت به بالا