ایستگاه خبر

ویزا پتنت «ارز دیجیتال فیات» ثبت کرد

شرکت پرداخت بین مرزی ویزا (Visa) درخواست ثبت اختراع ایجاد ارزهای دیجیتال روی کامپیوترهای متمرکز را ثبت کرده است. تکنولوژی جدید سعی دارد نگرانی بانک‌های مرکزی درمورد دلار دیجیتال را با دادن کنترل روی حجم و ارزش ارزها به بانک‌ها کاهش دهد. دفتر ثبت اختراع ایالات متحده (USPTO) روز پنجشنبه پرونده‌ی ثبت اختراع ویزا را که نوامبر ۲۰۱۹ ارسال شده بود، منتشر کرد.

در بخشی از اپلیکیشن این ثبت اختراع آمده است:

«سیستم‌های رمز ارزی نسبت به ارزهای فیات دارای مزایایی هستند که از جمله‌ی آن می‌توان به نقل و انتقالات سریع‌تر اشاره کرد. با این حال برای دولت‌ها ممکن نیست که سیستم‌های خود را کاملا بر مبنای رمزارزها پایه‌گذاری کنند.»

در این ثبت اختراع، ارز دیجیتال فیات یک نهاد مرکزی در نظر گرفته شده تا کنترل روی سیستم پولی حفظ شود؛ چیزی که واضح‌ترین تناقض با فلسفه‌ی رمز ارزهاست. در متنن ثبت اختراع یازده بار نام اتریوم برده شده و گمان می‌رود اتریوم بخشی از فرایند اجرای این اختراع باشد. همچنین از Hyperledger Fabric به عنوان پلتفرم بلاکچینی دیگری که ممکن است از آن استفاده شود، یاد شده است.

با اینکه سخنگوی ویزا در گفتگو با فوربس گفته است همه‌ی ثبت اختراعات الزاما به محصولات جدیدی تبدیل نمی‌شوند، Christopher Giancarlo، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالایی (CFTC) می‌گوید این ثبت اختراع به خودی خود نشان می‌دهد بنگاه‌های خصوصی مایل‌اند با دولت برای ایجاد سیستم جدید پولی همکاری کنند. مدیرعامل ویزا نیز ارزهای دیجیتال با پشتوانه‌ی ارزهای فیات را یک تکنولوژی پرداخت نوظهور بالقوه می‌داند.

Source

https://coiniran.com/?p=38862
دکمه بازگشت به بالا