ایستگاه خبر

Visa سوار بر قطار کریپتو

شرکت Visa که غول پرداخت‌های الکترونیکی در دنیا محسوب می‌شود، قصد دارد در سال جاری از USDC بر بستر اتریوم برای شرکای تجاری خود استفاده کند (USDC نوعی استیبل‌کوین است که کاملا توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌گردد). طبق آنچه در سایت CoinDesk منتشر شده، صرافی Crypto.com یک تراکنش برای حساب Visa در پلتفرم Anchorage ارسال نموده است. صرافی Crypto.com صادرکننده‌ی کارت‌های اعتباری مبتنی بر رمز ارز برای Visa است و به دارندگان آنها خدمات پرداخت کریپتو ارائه می‌دهد.

در حالت کلی، سرویس‌های امانی ملزم به فروش این توکن‌ها و پوشش نقدی تعهدات خود به شرکت ویزا هستند، اما طبق این راهکار جدید صرافی Crypto.com می‌تواند از توکن‌های USDC برای خدمات پرداختی خود استفاده نماید.

Jack Forestell، مسئول ارشد محصولات Visa، در بیانیه‌ی مطبوعاتی این شرکت گفته است:

«شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فیتنک شرکای تجاری‌ای می‌خواهند که درک عمیقی از کسب و کار آنها و پیچیدگی‌های موجود در فضای رمز ارزها داشته باشند. تصمیم امروز ما نقطه‌ی عطف چشمگیری در پاسخگویی به نیازهای فینتک در زمینه‌ی مدیریت مدل اقتصادی با استیبل‌کوین‌ها و کریپتو است. روند روزانه‌ی‌ شرکت Visa گسترش سیستم‌های پرداخت، تسهیل و ایمن‌سازی تراکنش‌های گوناگون در سراسر جهان است.»

Visa سوار بر قطار کریپتو

Visa به جمع بیت‌کوین می‌پیوندد

شرکت Visa تنها سیستم کارت اعتباری دنیا است که مشتاقانه به استقبال راهکارهای کریپتو شتافته است. این شرکت به‌سرعت ده‌ها رمز ارز را از لحاظ منابع و کارت‌های اعتباری Visa تامین و تجهیز نموده است. علاوه بر Crypto.com صرافی‌های دیگری همچون Fold، BlockFi و Bitpanda از کارت‌های Visa با پاداش‌های کریپتو برخوردارند. یک صرافی نوپا به اسم Moon حتی به کاربرانش این امکان را می‌دهد تا کارت‌های از پیش شارژ شده‌ی Visa را با شبکه‌ی لایتنینگ بیت‌کوین خریداری نموده و در درگاه‌های پذیرش دیگر استفاده نمایند.

هدف Visa عرضه و توسعه‌ی خدمات بومی کریپتوی خود است. این شرکت قصد دارد این مهم را از راه پشتیبانی از جفت‌های معاملاتی استیبل‌کوین‌ها از قبیل USDC و ساختن گزارش‌های پرداختی بلاک‌چین در کیف پول برای تایید تراکنش‌های کریپتو بدست آورد. ویزا بیانیه‌ی خود را با معرفی پلتفرم Anchorage به‌عنوان «نماینده‌ی تسویه حساب‌های دیجیتال» خود و ادغام خرانه‌ی خود با آن خاتمه داد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل FEI و توکن TRIBE: چرا دیفای زیباست؟

Source

https://coiniran.com/?p=44858
دکمه بازگشت به بالا