ایستگاه خبر

شرکت ویزا نیز بر موج پذیرش بیت کوین سوار خواهد شد

ال کلی، مدیرعامل شرکت ویزا ، گفت این شرکت خدمات مالی در حال برنامه‌ریزی برای خرید بیت کوین در اعتبارنامه‌ی ویزا است. آخرین بیانیه‌ی وی پس از افشای برنامه‌های کریپتوی مسترکارت در فوریه منتشر شد.

کِلی طی صحبت‌هایش در پادکست Fortune’s Leadership Next گفت این شرکت قصد دارد با کیف‌پول‌های بیت کوین کار کند. در فوریه ۲۰۲۱، ویزا اعلام کرد که با هدف تسریع ورود به بازار رمز ارزها، با استارتاپ بانکداری کریپتوی Anchorage و انجمن بانکی First Boulevard مشارکت کرده است.

«ما تلاش می‌کنیم دو کار را به زودی انجام دهیم. یکی از این موارد، امکان خرید بیت کوین در اعتبارنامه‌های ویزا است. و دوم، کار با کیف‌پول‌های بیت کوین که اجازه می‌دهد این رمز ارز به ارز فیات تبدیل شود. بنابراین بلافاصله می‌توان از آن در همه‌ی مکان‌هایی که از ویزا پشتیبانی می‌کنند، استفاده‌ کرد.»

مسترکارت، رقیب شرکت ویزا ، در اوایل سال جاری اعلام کرد برای پذیرش بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی می‌کند.

 پذیرش بیت کوین

به دلیل افزایش اخیر تقاضای بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران خرد و سازمان‌ها، چندین شرکت مالی در سراسر جهان این رمز ارز را به‌عنوان یک روش پرداخت پذیرفته‌اند. تسلا، بزرگترین سازنده‌ی اتومبیل برقی در جهان اخیراً از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین پرده برداشته و اشاره کرده است که قصد دارد بیت کوین را به‌عنوان روش پرداخت برای محصولات خود بپذیرد. CoinFlip، یکی از پیشروترین ارائه‌دهندگان خودپرداز بیت کوین در ایالات متحده، طی چند ماه گذشته به دلیل افزایش تقاضا، شبکه‌ی خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده است.

بزرگترین رمز ارز جهان در روز یکشنبه به بالاترین سطح قیمتی خود یعنی ۶۱۰۰۰ دلار رسید. تا لحظه نگارش این خبر، بیت کوین نزدیک به ۵۶،۰۰۰ دلار معامله می‌شود و سرمایه‌ی بازار آن بیش از ۱.۰۵ تریلیون دلار است.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=44702
دکمه بازگشت به بالا