ایستگاه خبر

وزارت آموزش و پرورش ویتنام مدارک تحصیلی را روی بلاکچین ذخیره می‌کند

به گزارش توموچین (TomoChain)، وزارت آموزش و پرورش ویتنام مدارک دبیرستان و دانشگاه‌های خود را روی یک بلاکچین ذخیره خواهد کرد.

مرحلهٔ آزمایشی این پروژه در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ است و شامل مدرک دبیرستان و دانشگاه برای بیش از ۱.۵ میلیون دانشجو خواهد بود. در مرحلهٔ بعد مدارک دوره‌های قبل‌تر نیز اضافه خواهد شد. دانشجویان فارغ‌التحصیل با انواع دیپلم‌های دیگر نیز مشمول این طرح وزارت آموزش و پرورش ویتنام خواهند شد.

این توسعه توسط TomoChain اجرا خواهد شد و به گفتهٔ بنیانگذار و مدیرعامل آن Long Vuong، «بیش از یک سال است که TomoChain در حال تحقیق و آماده‌سازی فرایند آرشیو مدارک از طریق تکنولوژی بلاک چین است.»

معاون وزیر آموزش و پرورش نگوین ون پوک (Nguyen Van Phuc) خاطرنشان کرد:

«در حال حاضر ذخیرهٔ دیتای مدارک در یک بلاکچین، به دلیل مزایای اقتصادی، امن و محرمانه بودن آن، یکی از ترندهای جهانی است. من کاملا معتقدم که این سیستم پایه و اساس محکمی را برای اتخاذ فن‌آوری‌های پیشرفتهٔ دیجیتالی در دولت الکترونیکی ۴.۰ در ویتنام مهیا می‌کند و به ما کمک می‌کند در کنار سایر کشورهای مترقی در جهان قدم برداریم.»

گرچه ذخیرهٔ مدارک تحصیلی روی بلاکچین از سال ۲۰۱۷ در MIT برای ۱۱۱ فارغ‌التحصیل آزمایش شده بود اما پذیرش و استفادهٔ آن – در مقیاس پروژهٔ ویتنامی  TomoChain – خیلی کند پیش رفت. نمونهٔ دیگر استفاده از این تکنولوژی، موسسه فناوری Southern Alberta است که با ۴۸۰۰ دانشجو در سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد. دانشگاه علم و تکنولوژی Pohang در کره جنوبی از تجربیاتش در سال ۲۰۱۹ استفاده کرد تا گواهینامه‌های بلاکچین را به فارغ‌التحصیلان دورهٔ مدیرعاملی بلاک چین (blockchain CEO course) اعطا کند.

Source

https://coiniran.com/?p=42117
دکمه بازگشت به بالا