ایستگاه خبر

ورایزن اتاق خبری مبتنی بر بلاکچین راه‌اندازی کرد

براساس گزارش منتشر شده، شرکت مخابراتی آمریکایی ورایزن (Verizon) از راه‌اندازی یک اتاق خبر منبع باز مبتنی بر بلاکچین خبر داد که به منظور ارتقای سطح پاسخگویی شرکت‌ها طراحی شده‌ است.

ابتکار جدید شرکت ورایزن پلت‌فرم Full Transparency (به معنای شفافیت کامل) لقب گرفته است. این پلت‌فرم قرار است به‌طور ثابت اخبار جدید مربوط به خود شرکت را مستند کند و سابقه‌ای از تغییرات ارتباطات را روی یک بلاکچین عمومی آماده گرداند. به گفتهٔ شرکت ورایزن: «تمام اخبار منتشر شده در Verizon Newsroom با استفاده از اصول رمزنگاری ثبت و ایمن می‌شوند، بنابراین تغییرات بعدی ردیابی شده و متناسب با حوزهٔ مشخص خواهند بود.»

ورایزن با استناد به داده‌های Edelman Trust Barometer در سال ۲۰۲۰، که طبق آن تقریبا ۶۰درصد از مصرف‌کنندگان جهانی معتقدند که رسانه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند با اطلاعات غیرقابل اعتماد آلوده است، اعلام کرد که شفافیت در انتشار اخبار گام مهمی است که یک شرکت تجاری دولتی می‌تواند بردارد.

علاوه‌براین، مدیر ارشد ارتباطات ورایزن، جیم جراس (Jim Gerace) سازمان‌های جهانی را به اتخاذ شیوه‌های ارتباطی تاییدشده توسط بلاک چین فراخواند و گفت: «ما به ‌عنوان یک شرکت حوزهٔ فناوری که به معنای واقعی کلمه مردم را به اطلاعات متصل می‌کند، هیجان‌ زیادی داریم که قرار است Full Transparency را به بازار عرضه کنیم. محصولی که به نوبهٔ خود می‌تواند به اطمینان از پاسخدهی و اعتماد شرکتی کمک کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41774
دکمه بازگشت به بالا