ایستگاه خبر

ورایزون به‌دنبال استفاده از بلاک‌چین در زیرساخت‌های امنیت سایبری خود

ورایزون بیزینس (Verizon Business)، بازوی سازمانی ابرشرکت ورایزون، هفته گذشته از دو سامانه امنیت سایبری مبتنی بر بلاک‌چین رونمایی کرد. این اولین باری است که ورایزون از بلاک‌چین برای تامین امنیت زیرساخت‌های سایبری خود بهره می‌برد.

اولین سامانه‌ که ورایزون آیدنتیتی (Verizon Identity) یا به‌اختصار VID نام دارد، اطلاعات مرتبط با گواهینامه‌های ورود کاربران را در یک گاوصندوق هویت دیجیتال ذخیره می‌کند. آن‌طور که ورایزون می‌گوید چنین سامانه‌ای می‌تواند نیاز به گذرواژه‌ها را از بین ببرد. علاوه‌براین، در سامانه یاد شده، احراز هویت چندعاملی و داده‌های بیومتریک، یکپارچه شده و استانداردها در زمینه محافظت از داده‌های کاربران رعایت می‌شود.

دومین سامانه که Verizon’s Machine State Integrity نام دارد، اطلاعات را از سامانه‌های غیرمتمرکز عظیم نظیر شهرهای هوشمند یا ابرشبکه‌های توزیع برق دریافت می‌کند. قرار است این سامانه در سه‌ماهه‌ی دوم سال میلادی جاری در ایالات متحده‌ی آمریکا راه‌اندازی شود.

ورایزون می‌گوید پایگاه داده‌ی توزیع‌شده بلاک‌چین نسبت به همسان‌های متمرکز آن امن‌تر است؛ چرا که هیچ نقطه‌ی تکین شکست در آن وجود ندارد.

Source

https://coiniran.com/?p=37402
دکمه بازگشت به بالا