ایستگاه خبر

راه‌اندازی سامانه‌ای در ونزوئلا برای پردازش تراکنش‌های رمزارزی با استفاده از پیامک متنی

ونزوئلایی‌هایی که پیش‌تر برای پرداخت‌های رمزارزی خود نگران کیفیت پایین اینترنت بودند، دیگر نباید نگران باشند. کریپتولاگ، صرافی رمزارزی مستقر در ونزوئلا به‌تازگی خبر از راه‌اندازی سرویسی داده که به‌جای اینترنت از پیامک‌های متنی برای پردازش تراکنش‌های رمزارزی استفاده می‌کند.

بنابر آنچه این صرافی ادعا کرده است، این طرح ابتکاری در پاسخ به فراخوان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور کنونی ونزوئلا پایه‌ریزی شده است. گفتنی است مادورو پیش‌تر از شرکت‌ها خواسته بود دست به توسعه‌ی سازوکارهای پرداخت نوین به موازات سامانه‌های بانکداری سنتی بزنند. همچنین وی پیش‌تر خواستار ایجاد سامانه‌ی پرداخت آفلاینی شده بود که بتواند با رمزارز پترو سازگاری داشته باشد.

اما آن‌طور که پیداست خدمات صرافی کریپتولاگ محدود به رمزارز پترو نمی‌شود. این صرافی اعلام کرده که تراکنش‌های غیربرخط را برای تمامی توکن‌های فهرست‌شده در پلتفرم خود فعال می‌کند. به این ترتیب، ونزوئلایی‌ها از این پس می‌توانند بدون نیاز به اتصال به اینترنت، اقدام به ارسال پترو، بیت کوین، لایت کوین، دش و گلوفکو (توکن بانک سرمایه‌گذاری رمزارزی ونزوئلا) کنند. علاوه بر این، کریپتولاک، ماژولی را برای انجام تراکنش‌ها با بولیوار (واحد پول ملی ونزوئلا) راه‌اندازی کرده است.

در حال حاضر، این سرویس برای کاربران ثبت‌نام‌شده در دسترس قرار دارد. ناگفته نماند که مشکل عمده‌ی ونزوئلایی‌ها یافتن یک نرخ تبدیل مناسب برای پتروهای خود است.

بهای واقعی توکن پترو به‌اندازه‌ای ناپایدار است که استفاده از آن به عنوان یک ابزار مبادله را ناممکن کرده است. برای مثال، در حالی که مقامات دولتی مدعی‌اند بهای این رمزارز برابر با ۵۸.۹ دلار است، اما در صرافی محلی Amberes هر پترو معادل با ۱۱.۵۰ دلار دادوستد می‌شود. در پلتفرم کریپتولاگ نیز بهای هر پترو برابر با ۲۰ دلار است.

Source

https://coiniran.com/?p=38158
دکمه بازگشت به بالا