ایستگاه خبر

در ونزوئلا همه باید در یک استخر ملی استخراج کنند!

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک و به نقل از خبرگزاری محلی CriptoNoticias دپارتمان حکومتی مسئول قانون‌گذاری رمز ارزها در ونزوئلا از قانونی شدن صنعت استخراج رمزارزها در این کشور خبر داد.

این خبر به طور رسمی در روز دوشنبه در Gazette منتشر شد. سرپرست ملی داریی‌های رمز ارزی دولت ونزوئلا مسئول اعلام این خبر بوده است. مطابق با حکم اعلام شده هر بخش داخلی که بخواهد در فرآیند استخراج رمزارزها فعالیت داشته باشد باید از دولت این کشور مجوز دریافت کند و در لیست‌های دولتی اضافه شود.

درخواست کنندگان باید شرح فعالیت خود را برای دولت این کشور مشخص کنند و اسناد و اطلاعات مرتبط با فعالیت‌های خود را برای ۱۰ سال نگهداری کنند.  تولیدکنندگان تجهیزات استخراج باید برای یک مجوز مخصوص دیگر اقدام نمایند. مسئولیت واردات تجهیزات استخراج نیز تحت نظارت خود دولت ونزوئلا خواهد بود.

به طور متعجبانه‌ای تمام فعالیت‌های استخراج رمزارزها باید در یک استخر ملی استخراج رمز ارزها باشد و افرادی که در خارج از این استخر فعالیت کنند مشمول جریمه خواهند شد.

این اقدام تمرکزی به این معنی است که دولت تمامی درآمدهای حاصل از استخراج شهروندانش را کنترل خواهد کرد. این دولت می‌تواند این درآمدها را مشمول مالیات و یا جریمه کند و یا حتی دسترسی افراد را به دارایی‌های استخراج شده‌شان محدود کند.

ونزوئلا در حال تجربه شرایط اقتصادی وخیمی است. ضعف مدیریت و تحریم های اقتصادی شرایط این کشور را در وضعیت بدی قرار داده است.

بیشتر بخوانید: پروژه اوراکل عمومی Bridge ؛ آیا می‌توان به چنین پروژه‌‌هایی اعتماد کرد؟

https://coiniran.com/?p=41268
دکمه بازگشت به بالا