ایستگاه خبر

درخواست VanEck برای تاسیس ETF اتریوم

شرکت VanEck که در حوزه‌ی مدیریت دارایی و مشاوره‌ی پورتفولیو مالی فعالیت دارد، درخواست خود را برای تاسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری بورس یا ETF اتریوم به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تسلیم نموده است.

با اینکه درخواست‌های متعددی برای ساختن ETF‌های بیت‌کوین به SEC ارائه‌ گشته است، اما این سازمان کماکان هیچ پاسخ مثبتی در این خصوص نداده است. در نقطه‌ی مقابل کانادا قرار دارد که از ابتدای سال جاری به چندین ETF چراغ سبز نشان داده است. پیش از این VanEck درخواستی برای راه‌اندازی یک ETF بیت‌کوین به SEC داده بود که در ۱۷ ژوئن مهلت پاسخ‌گویی آن به اتمام خواهد رسید.

ETF‌ها نوعی کالای مالی هستند که به افراد امکان سرمایه‌گذاری در محصولی خاص را بدون نیاز به خرید آن می‌دهند. سرمایه‌گذاران از این طریق می‌توانند شبیه به بورس اوراق بهادار سهام اتریوم را در ETF معامله نمایند. نرخ هر سهم از صندوق سرمایه‌گذاری بورس در شرکت VanEck براساس شاخص قیمت اتریوم از پنج صرافی رمز ارز محاسبه و اعلام می‌گردد.

درخواست VanEck برای تاسیس ETF اتریوم

چشم‌انداز ETF

شرکت‌هایی مانند Grayscale به افرادی که به روش‌های سنتی سرمایه‌گذاری علاقمندند این امکان را داده‌اند تا بدون نیاز به پیچیدگی‌های فنی و نگهداری رمز ارزها، به مبادله‌ی آنها پرداخته و در معرض سود حاصله قرار بگیرند. Grayscale نه‌تنها بیش از ۳ درصد از حجم بیت‌کوین‌های در گردش را در اختیار دارد، بلکه حضور پررنگی نیز در بازار اتریوم داشته است. با تمام این توصیفات، ETFها اغلب مقصد سرمایه‌گذاری طبقه‌ی متوسط جامعه است، زیرا این افراد در جستجوی یک پورتفولیوی مناسب برای دوران بازنشستگی خود هستند.

در متن درخواست VanEck آمده است:

«این صندوق به افراد امکان سرمایه‌گذاری در بازار اتریوم را تنها با داشتن یک حساب فعال در بورس خواهد داد و موانع فنی و ریسک‌های موجود در خصوص نگهداری، انتقال، استخراج و خرید اتریوم از صرافی‌ را به‌طور کامل رفع خواهد نمود.»

افزودن ۳ صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم و بیت‌کوین به بورس کانادا توانست امید تازه‌ای به شرکت‌های مالی حاضر در مرز‌های جنوبی این کشور ببخشد. درپی محبوبیت ETFها، آنتونی اسکاراموچی نیز درخواست تاسیس آن را به SEC داده است و حاضر است موفقیت صندوق بیت‌کوین خود را که توانست در چندین هفته‌ی نخست ۳۷۰ میلیون دلار سرمایه جذب نماید به مخاطره بیاندازد.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=45532
دکمه بازگشت به بالا