ایستگاه خبر

VanEck به جمع ETFهای بیت‌کوین آمریکا می‌پیوندد!

پس از آنکه ProShares موفق شد به‌عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری بورس یا ETF بیت‌کوین سهام خود را در بورس نیویورک عرضه‌ کند، اکنون گفته می‌شود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) با درخواستی مشابه از سوی VanEck نیز موافقت کرده است.

آغاز معاملات ETF بیت‌کوین VanEck در هفته‌ی آینده

براساس مدارک موجود به‌نظر می‌رسد درخواست رسمی VanEck موفق به کسب مجوزهای لازم از این سازمان نظارتی شده است و می‌تواند از امروز، ۲۳ اکتبر، به‌طور رسمی فعالیت خود را شروع نماید. باتوجه به این که بازارهای بورس آمریکا امروز تعطیل هستند، VanEck باید تا روز دوشنبه‌، ۲۵ اکتبر، برای شروع هفته‌ی کاری جدید صبر کند.

در بخشی از متن این درخواست رسمی آمده است:

«این یک صندوق بورس فعال است که سعی دارد اهداف سرمایه‌گذاری خود را تحت شرایط معمول با قراردادهای نقدی بیت‌کوین موجود نزد موسسات مجاز کمیسیون معاملاتی آتی کالاهای آمریکا (CFTC)، از قبیل بورس کالای شیکاگو (CME)، محقق کند. این صندوق مستقیما در بیت‌کوین و یا دیگر دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.»

شاید بتوان وجه تشابه ETFهای VanEck و ProShares را در عدم عرضه‌ی مستقیم برترین دارایی دیجیتال بازار جهان دانست. با این‌حال این فقدان توسط ارائه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین به سرمایه‌گذاران سنتی و محتاط تا حدودی رفع شده است.

ETF بیت‌کوین ProShares موفق شد تا در اولین روز فعالیت‌اش بیش از ۱ میلیارد دلار از سهام خود را به‌فروش رساند. این بیانگر آن است که جامعه‌ی رمز ارز آمریکا از مدت‌ها پیش در انتظار عرضه‌ی یک ETF کریپتو در این کشور بوده است.

شاید جالب باشد بدانید که VanEck درحال حاضر یک درخواست ETF دیگر نزد SEC دارد، این پرونده مربوط به یک ETF بیت‌کوین با قابلیت معاملات اسپات یا نقدی است و کابران را مستقیما در معرض این دارایی دیجیتال قرار می‌دهد. بنابر شواهد موجود، تصمیم‌گیری‌ها درخصوص این ETF در ۱۴ نوامبر آغاز می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۷ مهر): سود برای هولدرها

Source

https://coiniran.com/?p=48008
دکمه بازگشت به بالا