ایستگاه خبر

بسیاری از اعتبارسنج‌های اتریوم ۲ به دلیل خطای استخر جریمه شدند!

در جریان یک باگ عملکردی توسط Staked که یک استخر استیکینگ اتریوم ۲ است، ۷۵ اعتبارسنج مجازات شدند و در این اکوسیستم به حالت تعلیق درآمدند. این باگ باعث شده بود که بلاک‌های رقیب بر روی شبکه تولید شوند. این استخر از کلاینت Prysm استفاده می‌کرد و ارتقا‌هایی را برای بهبود کارایی اعتبارسنجی بلاک‌ها معرفی کرده بود. اما در نهایت، این ارتقا‌ها یک باگ را به شبکه معرفی کردند.

به دلیل وجود این باگ، اعتبارسنج‌ها شروع به تایید نسخه‌های متفاوتی از یک بلاک کرده بودند و اساسا زنجیره دیگری ایجاد کرده بودند. در نتیجه این امر، ۷۵ اعتبارسنج جریمه شده بودند. شرکت مذکور در توضیح این باگ اعلامیه‌ای بیرون داد و ابراز داشت که هیچ کدام از مشتری‌ها در نتیجه این باگ آسیب ندیده‌اند، اما باگ مورد بحث درس پرهزینه‌ای برای Staked بوده است.

جریمه‌ای که برای این منظور در اکوسیستم در نظر گرفته شده است، ۱۸ اتریوم است که شرکت Staked قرار است که این جریمه و ضرر‌های دیگری که بر افراد وارد آمده است را جبران کند. این شرکت تصمیم گرفته که تلاش‌های قبلی برای دور زدن محدودیت‌های پیش‌فرض Prysm کنار بگذارد. این شرکت تغییر جدیدی را معرفی کرده است و به موجب آن، قبل از مشارکت با اعتبارسنج‌ها، به همه بلاک‌ها اجازه داده می‌شود که همگام‌سازی شوند.

استخر‌های استیکینگ به کاربران اجازه می‌دهند که با کمتر از ۳۲ اتریوم به استیکینگ بپردازند و Staked نیز یکی از این شرکت‌های برجسته است که به خاطر بازده بالاتر از حد معمول خود محبوب است. شبکه اتریوم ۲ در حال حاضر بیش از ۹۱۳۰۰ اعتبارسنج فعال دارد که این افراد ۴.۸ میلیارد دلار اتریوم را به استیکینگ گذاشته‌اند. این افراد سالیانه ۸.۱۷ درصد سود به صورت اتریوم کسب می‌کنند. از آنجا که این سود بر حسب اتریوم است، برای بسیاری جذاب است و احتمال می‌رود که ارزش اتریوم نیز در طول زمان بالا برود. نظر شما چیست؟ باگ مذور چه چیزی را نشان می‌دهد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43541
دکمه بازگشت به بالا