ایستگاه خبر

معافیت مالیاتی، رونمایی از صرافی مجوز دار و رویای ایجاد Blockchain Valley در ازبکستان

ازبکستان در حال آماده سازی طرح معافیت‌های مالیاتی برای رمز ارزها و همچنین ارائه صرافی مجوز دار است.

به گزارش خبرگزاری news.bitcoin، یک حکم حکومتی جدید در ازبکستان قرار است معافیت‌های مالیاتی جدیدی برای درآمدهای ناشی از فعالیت در حوزه‌های مختلف رمز ارزها را به ارمغان بیاورد. در این حکم قانونی قرار است یک منطقه وسیع و یک شیوه‌نامه مالیاتی برای استخراج‌کنندگان رمز ارزها در ازبکستان معرفی شود. این کشور یک صرافی نیز برای مبادلات رمز ارزها توسعه داده است.

در پاییز ۲۰۱۸ رئیس جمهور ازبکستان شاوکات میرزیایوف طبق حکمی مبادله رمز ارزها را قانونی اعلام کرده بود. این حکم در آن زمان نشانه ایجاد سنگ بنای فعالیت‌های بیشتر دولت ازبکستان در حوزه رمز ارزها بود. آنها قصد دارند اقتصاد خود را با توسعه رمزارزها دیجیتالیزه کنند.

اکنون و مطابق با حکم جدید دولتی، معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای ناشی از رمز ارزها در نظر گرفته شده است. سیاست‌مدارها در تاشکند همچنین می‌خواهند رویای ایجاد Uzbekistan Blockchain Valley را محقق کنند.

پلتفرم مبادلاتی Uznex که اکنون در ازبکستان مورد استفاده است توسط شرکت کره ای Kobea Group اجرایی شده است. در روز دوشنبه ۲۰ ژانویه خبر رونمایی از این صرافی در کنفرانس بلاک‌چین تاشکند رسانه ای شده است. اکنون در این صرافی کاربران تنها می‌توانند ارزهای خود را بفروش برسانند. توسعه‌های بیشتر در راه است. به نظر می‌رسد ازبکستان قصد دارد به رهبر رمز ارزها در منطقه خود تبدیل شود.

https://coiniran.com/?p=36523
دکمه بازگشت به بالا