ایستگاه خبر

دولت ایالات متحده بیش از 200 میلیون دلار بیت کوین (BTC) را به کوین‌بیس منتقل می‌کند

بر اساس داده‌ها، دولت ایالات متحده مقدار قابل توجهی بیت کوین (BTC) را به صرافی کوین‌بیس منتقل کرد.

انتقال بیش از 200 میلیون دلار بیت کوین به کوین‌بیس

به گفته شرکت امنیتی بلاکچین پک‌شیلد (PeckShield)، 49000 عدد بیت کوین به ارزش حدود 1 میلیارد دلار که بعد از توقیف پروژه سیلک‌رود (Silk Road) ضبط شده بود، در حال جابه‌جایی است که از این مقدار، 9826 بیت کوین به ارزش 217 میلیون دلار، توسط دولت به صرافی کوین‌بیس منتقل شد در حالی که 39175 بیت کوین باقی‌مانده به ارزش 867 میلیون دلار به دو آدرس جدید انتقال یافته‌اند که به نظر می‌رسد آدرس کیف پول‌های دولتی‌اند و به هیچ صرافی مرتبط نیستند.

سیلک رود و بیت کوین‌های توقیفی

سال 2011، راس اولبریچ (Ross Ulbrich) در فضای دارک وب، بازار سیاه سیلک رود را ایجاد کرد، پروژه‌ای که دو سال بعد از تأسیس، متوفف شد و اولبریچ به اتهامات مختلفی از جمله مشارکت در فعالیت‌های مجرمانه، توزیع مواد مخدر، هک رایانه‌ای و… حکم حبس ابد گرفت.

دولت ایالات متحده، پس از حذف این سایت، 51351 بیت کوین مربوط به این پروژه را توقیف کرد. این انتقال اخیر بیت کوین علاوه بر اینکه سوالاتی را در مورد برنامه‌های دولت برای دارایی‌های توقیفی ایجاد می‌کند، همچنین به خوبی علاقه نهادهای مجری قانون به رمزارزها را نشان می‌دهد.

استفاده از بیت کوین در جاده ابریشم یک ماجرای بسیار بجث‌برانگیز در بازار آنلاین بود. بسیاری تصور می‌کردند که با استفاده از کریپتو و انتقال‌ این ارزهای رمزنگاری‌شده، آن هم به صورت کاملاً ناشناس، می‌توانند از اجرای قانون فرار کنند. با این حال، دیدیم که چنین نبود و این امکان وجود داشت تا از طریق بلاکچین بیت کوین  تراکنش بین آدرس‌ها ردیابی شوند.

بعد از جابه‌جایی اخیر بیت کوین‌های توقیف شده توسط دولت، باید منتظر تأثیر این اتفاق بر بازار کریپتو بمانیم. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین، پس از افت بیش از 7 درصدی در هفته گذشته، در بحبوحه رکود گسترده بازار ارزهای دیجیتال، با قیمت 22000 دلار معامله می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین چگونه راه رسیدن به حکومت های بهتر را هموار می کند؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا