ایستگاه خبر

کاربران XRP در معرض خطر کلاهبرداری

کلاهبرداران کریپتو با ارسال پیام‌های متنی مبنی بر غیرفعال شدن کیف پول، در تلاش‌اند اطلاعات شخصی کاربران کیف پول لجر را سرقت کنند. لجر رسماً تأیید کرده است که این یک کلاهبرداری فیشینگ است. در این میان، طبق گزارش‌ها، کاربران XRP بیشتر در معرض کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

XRP و سایر رمزارزها مورد حمله قرار می‌گیرند
کاربر ناشناس توییتر “My Precious XRP” در حساب خود اعلام کرده است که  یک پیام متنی از طرف تیم پشتیبانی کیف پول سخت‌افزاری Ledger دریافت کرده است. فرستنده پیام درخواست کرده است که کاربر کیف پول به دلیل قوانین جدید KYC (مشتری خود را بشناسید) تأیید شناسه را انجام دهد.

لجر سخت تلاش می‌کند تا کلاهبرداری را متوقف کند
کاربر “My Precious XRP” این مسئله را در توییتر خطاب به لجر نوشت و پرسید آیا این پیام از طرف شرکت است یا کلاهبرداری‌ست؟

لجر تأیید کرد که این یک اقدام کلاهبرداری فیشینگ است و به جامعه یادآوری کرد که هرگز عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای را با کسی به اشتراک نگذارند. این تیم همچنین به جامعه اطمینان داده است که تمام تلاش خود را می‌کند تا جلوی این کلاهبرداری را بگیرد و از بروز موارد مشابه در آینده جلوگیری کند.

کاربری به نام “bumgees” با انتشار پستی مشابه در Reddit خواستار توضیحات شد. سرپرست و مؤسس Ledger تأیید کرد که این نیز یک تلاش فیشینگ بوده است. XRP، بیت کوین، Ethereum ،Litecoin ،Monero ،LINK ،TRX و … از جمله دارایی‌های دیجیتالی‌اند که Ledger از آنها پشتیبانی می‌کند.

|| بیشتر بخوانید:‌همه چیز درباره لدجر (Ledger) ||

دارندگان XRP بیشتری قربانی این کلاهبرداری‌ها شده‌اند!
بر اساس گزارش U.Today در تاریخ ۲۸ نوامبر، پلتفرم تجزیه و تحلیل XRP Forensics، با همکاری XRP Ledger، در حساب توییتری خود گزارش داد که طی دو روز گذشته تعداد زیادی از کاربران XRP قربانی این کلاهبرداری شده‌اند.

اکثر این کلاهبرداری‌ها از طریق ایمیل انجام شده است. فقط در طی دو روز، بیش از بیست قربانی که XRP خود را در این حملات از دست داده‌اند دست داده اند گزارش شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42440
دکمه بازگشت به بالا