آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

ارزش بازار USDT برای اولین بار در سال 2023 کاهش یافت

ارزش بازار USDT هلدینگ تتر برای اولین بار در تقریبا یک سال گذشته کاهش یافته است. این در حالی است که گزارش‌ها ادعا می‌کنند این استیبل کوین در طول ماه آگوست به طور مداوم کاهش یافته است.

در هفته اول آگوست، USDT تقریباً در همه صرافی‌ها با تخفیف معامله می‌شد. بر اساس گزارش پلتفرم تحلیلی CCData تا پایان ماه آگوست، ارزش بازار آن با 1.2 درصد کاهش به 82.9 میلیارد دلار رسیده است.

ارزش کل بازار این استیبل کوین برای هفدهمین ماه متوالی کمتر شده و در حال حاضر در حدود 125 میلیارد دلار در نوسان است.

عواملی که باعث این رکود می‌شوند عبارتند از کاهش حجم معاملات، که بیشتر تحت تأثیر افزایش نرخ بهره، محدودیت‌های نظارتی و کاهش جذب سرمایه‌گذار است.

گرچه USDT همچنان در جایگاه نقدشونده‌ترین استیبل کوین ایستاده است، پس از تصمیم اخیر بایننس برای توقف حمایت از BUSD، نگرانی‌های قابل توجهی در مورد ثبات استیبل کوین‌ها وجود دارد.

استیبل کوین BUSD که تحت حمایت بایننس معامله می‌شود ارزش بازار خود را از دست داده است. این کاهش مداوم عمدتاً به اقدامات نظارتی انجام شده توسط مقامات ایالات متحده در چند ماه گذشته نسبت داده می‌شود.

در همین حال، تسلط بر بازار استیبل‌کوین  USDC سیرکل در سال گذشته نصف شد که دلیل آن کاهش تراکم اولیه پس از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) در مارس 2023 بود.

تا پایان آگوست 2023، ارزش بازار USDC حدود 26 میلیارد دلار بود و دومین استیبل کوین بزرگ باقی ماند.

احتمالاً به دلیل انگیزه‌های تبلیغاتی برای کاربران بایننس، علاقه به استیبل کوین FDUSD در حال افزایش است. این توسعه استراتژیک با چالش‌های قانونی بایننس از سوی مقامات نظارتی مختلف، به‌ویژه از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) همزمان بود.

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا