ایستگاه خبر

سیرکل هم همکاری با بانک سیلورگیت را متوقف کرد!

سیرکل (Circle)، صادرکننده استیبل کوین USDC، از خدمات خاصی شامل Silvergate Capital کناره‌گیری کرده و به سایر شرکت‌ها پیوست و از کریپتو بانک پرحاشیه سیلورگیت فاصله گرفت.

در توییتی در تاریخ 2 مارس (11 اسفند)، سیرکل به نگرانی‌های خود در مورد همکاری با بانک رمزارزی Silvergate Capital مستقر در کالیفرنیا اشاره کرد و گفت اقداماتی را برای توقف همکاری با آن انجام می‌دهد و به مشتریان اطلاع رسانی خواهد کرد.

گرچه با چندین شریک بانکی روابط خود را حفظ می کنیم اما نسبت به مسائل پیرامون سیلورگیت نگرانیم و در حال توقف برخی خدمات به آن‌ها و اطلاع رسانی به مشتریان هستیم. جز این مورد، تمام خدمات سیرکل، از جمله USDC مانند سابق کار می‌کنند.
— سیرکل (@circle) 2 مارس 2023

این بیانیه پس از آن منتشر شد که سهام Silvergate Capital، شرکت مادر بانک سیلورگیت، 47 درصد در پیش‌بازار دوم مارس، به دنبال به تعویق افتادن ارائه گزارش سالانه 10-K این بانک، کاهش یافت. سیلورگیت که راه‌حل‌های بانکی را برای شرکت‌های ارز دیجیتال ارائه می‌کرد، اعلام کرده بود به زمان بیشتری برای تکمیل رویه‌های حسابرسی و تحقیقات نظارتی نیاز دارد.

سیرکل خاطرنشان کرد روابط خود را با شرکای بانکی دیگر حفظ می‌کند و تمام خدمات آن، از جمله USDC، به طور عادی کار می‌کنند.

مشکلات سیلورگیت پس از سقوط FTX افزایش یافت

سیلورگیت از زمان سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX در سال گذشته با چالش‌های زیادی روبرو بوده است. در ماه ژانویه، پس از افشای برداشت‌های عمده در سه‌ماهه چهارم پس از سقوط FTX، ارزش سهام این بانک در یک روز 40 درصد کاهش یافت.

در ماه فوریه، وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد معاملات این بانک با FTX و شرکت وابسته به آن، آلامدا ریسرچ آغاز کرد.

افت سهام سیلورگیت همچنین بر Signature Bank که خدمات بانکی را به استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند، تأثیر گذاشت. سهام Signature Bank در طول روز به کمترین میزان در 52 هفته گذشته رسید و از آن زمان تا کنون تقریباً 6 درصد کاهش یافته است.

شرکت‌های کریپتو روابط خود را با سیلورگیت قطع می‌کنند

پس از انتشار این خبر، ارزش سهام کوین‌بیس نیز حدود 7 درصد کاهش یافت. با این حال، این شرکت خدمات ارزهای دیجیتال اعلام کرد میزان ارتباط شرکتی خود با سیلورگیت را به حداقل رسانده و پذیرش یا شروع پرداخت‌ها به بانک یا از بانک را متوقف کرده است. به طور مشابه، صندوق تأمینی گلکسی دیجیتال و ناشر استیبل کوین پاکسوس نیز به همین منوال اقداماتی را انجام داده‌اند.

علاوه بر این، صرافی رمزنگاری جمینی که توسط دوقلوهای وینکلواس در سال 2014 تأسیس شد، اعلام کرده است برداشت و سپرده مشتریان و نقل و انتقالات از طریق سیلورگیت را در پلتفرم خود متوقف می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با شرکت سیرکل (Circle)

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا