ایستگاه خبر

USDC برای اولین بار آدرسی را به لیست سیاه خود اضافه کرد

شرکتی که استیبل کوین‌های USDC را صادر می‌کند، حرکت برجسته‌ای انجام داده و  ۱۰۰،۰۰۰ USDC را در لیست سیاه خود قرار داده است. بسیاری از افراد متعجب می شوند که CENTRE لیست سیاه تهیه کرده است. با این حال، در سیاست های شرکت به وضوح بیان شده است که این حق را دارد که یک لیست سیاه در اختیار داشته باشد و آنها این اقدام را برای مطابقت با الزامات قانونی مانند حکم دادگاه یا محدودیت جهانی مجازات‌ها انجام داده‌اند.

منظور از بودن در لیست سیاه چیست؟

هنگامی که یک آدرس USDC در لیست سیاه قرار دارد، دیگر نمی تواند USDC را دریافت کند و USDCهایی که توسط آن آدرس کنترل می‌شوند نمی‌توانند به‌صورت زنجیره‌ای منتقل شوند. پیش از آنکه CENTRE، آدرسی را در لیست سیاه خود قرار بدهد هیئت مدیره درباره این تصمیم رأی می‌دهند.

Tether در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۴ آدرس را در لیست سیاه قرار داد

Tether آدرسهای اتریومی را در لیست سیاه خود قرار داده است دو سال است مالک USDT هستند. تنها در سال جاری، Tether  ۲۴ آدرس را در لیست سیاهش قرار داده است که در مجموع ۵.۵۱ میلیون دلار ارزش دارند.

استوارت هوگنر، مشاور Bitfinex گفت: «تتر به طور مرتب در تحقیقات خود به اجرای قانون کمک می کند. از طریق ویژگی آدرس فریز ، تتر توانسته است به کاربران و صرافی ها کمک کند تا ده ها میلیون دلار سرقت شده توسط آنها توسط هکرها را پس انداز و بازیابی کند.»

استوارت ادعا می‌کند که Tether لیست سیاه را فعال کرده است زیرا هنگام کار با یک آدرس اینترنتی که ممکن است کاری غیرقانونی انجام داده باشد، مانند هک کردن مبادله یا پولشویی بسیار کمک‌کننده است. همچنین به مقامات اجرای قانون نیز کمک می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40072
دکمه بازگشت به بالا