ایستگاه خبر

مدیر بلندپایه‌ی یک بانک فرانسوی: دلار آمریکا، اساسی‌ترین پناهگاه برای ذخیره‌ی دارایی است

هواداران بیت کوین بر این باورند که این رمزارز، پناهگاهی امن برای در امان نگاه داشتن دارایی‌ها از توفان بحران‌ها و نوسانات اقتصادی است؛ اما وقتی که در میانه‌های ماه مارس با شیوع کرونا، تمامی شاخص‌های بازارهای سنتی به رنگ قرمز درآمد، بیت کوین و دیگر رمزارزها نیز برخلاف آنچه تصور می‌شد، دچار افت قیمت شدند.

در این گیرودار حتی طلا نیز از افت قیمت، بی‌نصیب نماند و بهای این فلز گران‌بها نیز همگام با سایر دارایی‌ها کاهش پیدا کرد. اکنون پس از گذشت بیش از یک ماه از سقوط تاریخی بازار رمزارزها، این دارایی‌های نوپدید بخشی از ارزش خود را بازیافته‌اند؛ با این حال، مدیر بانک کردیت اگریکوله (Crédit Agricole) یکی از برجسته‌ترین بانک‌های فرانسوی و بزرگترین بانک شرکتی جهان، بر این باور است که در حال حاضر، دلار آمریکا، امن‌ترین پناهگاه برای ذخیره دارایی‌ها است.

والنتین مارینوف، مدیر کردیت اگریکوله و رئیس گروه راهبردی G10 FX می‌گوید:

دلار، اصلی‌ترین پناهگاه برای ذخیره‌ی دارایی‌ها بوده و هست. در روزهای اخیر، شاهد نشانه‌هایی از بازگشت دلار به مسیر پرقدرت پیشین بوده‌ایم.

مارینف در ارزهای G10 متخصصی چیره‌دست است. گفتنی است G10 باشگاه ۱۰ ارز برتر جهان است؛ ارزهایی که پرمعامله‌ترین پول‌های رایج جهان به شمار می‌روند. در میان این ارزها نام دلار آمریکا، یورو و پوند استرلینگ به چشم می‌خورد. مارینف در مصاحبه با شبکه‌ی خبری CNBC گفته است که افزایش متقاضیان بیمه‌ی بیکاری در ایالات متحده در کوتاه‌مدت منجر به ریسک گریزی سرمایه‌گذاران خواهد شد. در این میان، دلار آمریکا می‌تواند گزینه‌ای امن برای و قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاران باشد.

Source

 

https://coiniran.com/?p=38310
دکمه بازگشت به بالا