ایستگاه خبر

هشدار ایالات متحده به صرافی‌های رمز ارزی برای دور زدن تحریم‌های روسیه

با اعمال تحریم‌های مالی اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر کشورها علیه روسیه، این نگرانی وجود دارد که افراد و سازمان‌ها در این کشور برای دور زدن محدودیت‌ها به رمز ارزها متوسل شوند.

تحریم‌های ایالات متحده شامل دارایی‌های دیجیتال می‌شود

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های اخیر علیه روسیه شامل بررسی ارزهای دیجیتال می‌شود. کاخ سفید همچنین به صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال توصیه کرد از تجارت با شرکت‌های تحریم‌شده خودداری کنند.
دولت می‌گوید در یک فرمان اجرایی که قرار است به‌صورت عمومی منتشر شود، علیه هر کسی که تحریم‌های روسیه را از جمله از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال دور بزند، اقدام خواهد کرد.

از زمان آغاز حمله به اوکراین در هفته گذشته، کشورها تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرده‌‌اند.
بر اساس توافقی که در آخر هفته انجام شد، «بانک‌های منتخب روسیه» از سیستم تراکنش‌‌های مالی بین المللی سوئیفت حذف خواهند شد و ایالات متحده اکنون تحریم‌هایی را علیه بانک مرکزی روسیه و سایر منابع درآمد اعمال خواهد کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کاخ سفید از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال خواسته است تا بررسی کنند که پلتفرم‌هایشان برای دور زدن تحریم‌های روسیه قابل استفاده نیست.

در نتیجه، روس‌ها دسترسی محدودی به پول نقد خارجی خواهند داشت که پیشرفت اقتصادی را خفه می‌کند و این کشور را بیشتر منزوی می‌کند. دور جدید تحریم‌ها در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین است که منجر به نبرد در کیف و مناطق اطراف آن شد.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین، در آخر هفته در توییتی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال درخواست کرد تا کاربران روسی را مسدود کنند.

با انتظار افزایش تورم در روسیه، روبل احتمالاً ارزش خود را از دست می‌دهد و روس‌ها را مجبور می‌کند به دنبال گزینه‌‌های دیگر باشند. در اوکراین، شهروندان از بیت کوین و استیبل کوین‌های پرطرفدار در مواجهه با کاهش نرخ ارز و تعلیق انتقال ارز الکترونیکی استفاده می‌کنند.

روسیه یکی از حامیان قوی ارزهای دیجیتال بوده و این کشور حدود ۱۲ درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. این موضوع گمانه زنی‌ها را برانگیخته است که ممکن است از رمز ارزها برای دور زدن محدودیت‌ها استفاده شود.

 

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد تحلیل‌گران برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها

 

Source

https://coiniran.com/?p=50033
دکمه بازگشت به بالا