ایستگاه خبر

وزارت خزانه‌داری آمریکا ماینرها را مشمول ارائه‌ی گزارش مالیاتی IRS نمی‌داند

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته با ارسال نامه‌ای به گروهی از سناتورها به معافیت از اظهارنامه‌ی مالیاتی برای ماینرها و استیک‌کنندگان رمز ارز اشاره کرد. این سازمان دولتی گزارش مالیاتی مطرح‌شده ازسوی خدمات درآمد داخلی (IRS) را تنها مختص صرافی‌ها قلمداد کرد.

نامه‌ی مذکور در پاسخ به نگرانی‌های جامعه‌ی کاربری رمز ارز که سال گذشته توسط لایحه‌ی بحث برانگیز زیرساخت‌ها ایجاد شد، نگارش شده است. این لایحه‌ی از ماینرها، استیک‌کنندگان و سایر نهادهایی که به‌طور غیرمستقیم با مشتریان در ارتباط‌ هستند به‌عنوان کارگزار کریپتو یاد کرده و آنها را ملزم به ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی ناعادلانه‌ای کرده بود. این قانون از کارگزاران می‌خواهد تا اطلاعات دقیقی درخصوص نوع و میزان مبادلات رمز ارز مشتریان خود به سازمان IRS تحویل دهند.

حاضرین این حوزه بااشاره به آنکه ماینرها، استیک‌کنندگان و سایر نهادهایی از این قبیل به اطلاعاتی که صرافی‌های متمرکز برای انجام تراکنش‌ها دراختیار دارند، دسترسی نداشته و درنتیجه برخی از این نهادها عملا قادر به تبعیت از این تعریف گسترده نخواهند بود. وزارت خزانه‌داری در نامه‌ی خود خاطرنشان کرد که این تعریف تنها به سازمان‌هایی تعلق می‌گیرد که اطلاعات مشتریان خود را جمع‌آوری می‌کنند. در بخش‌هایی از این نامه آمده است:

«مقررات موجود باید تنها بر آن دسته از حاضرین بازار که مستقیما به اطلاعات فروش مالیات‌دهندگان دسترسی دارند تعلق گیرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا معتقد است که سازمان‌های تابعه که به اطلاعات موردنیاز IRS دسترسی ندارند، نباید مشمول ارائه‌ی گزارش‌های مالیاتی کارگزاران شوند.»

خزانه‌داری ایالات متحده قصد دارد تا تفاوت‌های عمده‌ی اوراق بهادار مورد استفاده‌ی کارگزاران سنتی و کاربران دارایی‌های دیجیتال را تحلیل و بررسی کند.

گروهی از نمایندگان مجلس آمریکا در ماه گذشته با ارسال نامه‌ای به Janet Yellen، وزیر خزانه‌داری، مفاهیم موجود در لایحه‌ی زیرساخت‌ها را درخصوص حوزه‌ی عملکرد «کارگزار» به‌چالش کشیده و آن را با سازوکار شبکه‌ی رمز ارزها ناسازگار خواندند.

پیشنهاد مطالعه: همه‌چیز دربارهٔ ConstitutionDAO

Source

https://coiniran.com/?p=49748
دکمه بازگشت به بالا