ایستگاه خبر

دفتر نظارت بر ارز ، تبعیض علیه شرکت‌های رمزارز را ممنوع می‌کند

امروز دفتر نظارت بر ارز (OCC)، که زیرمجموعهٔ دفتر خزانه‌داری ایالات متحده است، به ریاست برایان بروکس (Brian Brooks) -مدیر اجرایی سابق Coinbase- تغییر قوانینی را پیشنهاد کرد که به کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارز امکان دسترسی بیشتر به خدمات بانکی را می‌دهد.

این قانون پیشنهادی، توانایی بانک‌های ملی را برای رد ارائهٔ خدمات مالی به مشاغل خدمات پولی، مانند شرکت‌های رمزارز یا هر نوع تجارت دیگری، محدود می‌کند؛ مگر اینکه این شرکت‌ها نتوانند برخی معیارهای کمّی و مبتنی بر ریسک را برآورده کنند.

طبق اظهارات OCC: «مطابق با حکم قانون داد-فرانک (قانون اصلاح وال استریت و حفاظت مصرف‌کننده) برای دسترسی عادلانه به خدمات مالی، حداقل از سال ۲۰۱۴ دفتر نظارت بر ارز بارها اظهار داشته است که گرچه بانک‌ها موظف نیستند برخی خدمات مالی خاص را به مشتریان ارائه دهند، اما باید همان خدماتی را که ارائه می‌دهند در دسترس تمام مشتریان‌شان بگذارند.»

به عبارت دیگر بانک‌ها باید ارزیابی ریسک را برای شغل هر شخص و نه برای یک دسته‌ از مشاغل اعمال کندن. با این حال، OCC اعلام کرد: «برخی بانک‌ها همچنان از ارزیابی ریسک مبتنی بر دسته‌بندی مشاغل استفاده می‌کنند تا از دسترسی مشتریان به خدمات مالی جلوگیری کنند.»

قانون جدید که توسط بروکس امضا شده است، می‌گوید بانک‌های تحت پوشش OCC باید هر خدماتی را که ارائه می‌دهند در دسترس همهٔ افراد در این بازار جغرافیایی قرار دهند. علاوه‌براین، نمی‌توانند اجازهٔ استفاده از یک سرویس مالی را ندهند تا از رقبایی مانند مشاغل خدمات مالی، جلوگیری کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=42149
دکمه بازگشت به بالا