ایستگاه خبر

Coinbase Analytics در خدمت دولت آمریکا؟

این یک معامله تمام شده است سرویس درآمد داخلی (IRS) قراردادی را برای استفاده از Coinbase Analytics امضا کرده است. براساس وب سایت رسمی دولت آمریکا، IRS با Coinbase یک قرارداد یک‌ساله به ارزش ۱۲۴.۹۵۰دلار امضا کرد که اجازه دسترسی به Coinbase Analytics را به آنها می‌دهد. IRS این قرارداد را در ۱۵ ژوئیه امضا کرد و این قرارداد از ۲۳ ژوئیه التزام عملی دارد.

دو معامله در یک هفته

معامله بین IRS و Coinbase فقط چند روز پس از تأیید اینکه سرویس مخفی آمریکا برای استفاده از Coinbase Analytics قرارداد ۴ ساله ۱۸۳،۷۵۰ دلاری امضا کرده است، انجام پذیرفت. کمی عجیب به نظر می‌رسد که IRS تقریباً ۷۰٪ میزان قراردادش با سرویس مخفی برای استفاده از Coinbase Analytics به مدت چهار سال را پرداخت کرده است. با این حال، اطلاعات دقیقی در مورد مدل قیمت‌گذاری Coinbase Analytics در دسترس نیست. هر دو معامله اظهارات اخیر مدیرعامل Coinbase برایان آرمسترانگ را تکرار می‌کنند که گفته است:

«ساخت Coinbase Analytics هزینه‌بر است، و ما می‌خواهیم هزینه‌های خود را جبران کنیم. برای نرم‌افزار آنالایزر بلاکچین بازار فروش وجود دارد و ما آن را به تعداد محدودی می‌فروشیم. این روابط  و تبادلات همچنین به ما کمک می‌کند تا روابط خود را به‌صورت قانونی گسترش دهیم و این موضوع برای رشد رمزارزها حائز اهمیت است.»

بعد از اینکه توافق Coinbase با سرویس مخفی توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد، آرمسترانگ در توییتر حاضر شد تا بگوید که چرا Coinbase نرم‌افزار آنالایزر بلاکچین خود را می‌فروشد. آرمسترانگ در توضیح خود گفته است ساخت این پلتفرم گران است، بنابراین Coinbase پلتفرم تحلیلی بلاکچین خود را می‌فروشد تا آنها بتواند هزینه‌های خود را تأمین و با آژانس‌های دولتی ارتباط بهینه‌ای برقرار کنند.

آیا DEA بعدی است؟

در ماه ژوئن، افشا شد که Coinbase پیشنهاد کرده بود که از پلتفرم تحلیلی خود را در اختیار IRS و اداره اجرای مواد مخدر قرار دهد. IRS قبلاً وارد سیستم استفاده از آنالایزر Coinbase شده است، اما DEA هنوز پیشنهاد Coinbase را نپذیرفته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40186
دکمه بازگشت به بالا