ایستگاه خبر

استفاده از بلاکچین برای امنیت اطلاعات نیروی فضایی ایالات متحده

شعبه خدماتی که از منافع ایالات متحده در خارج از استراتوسفر محافظت می‌کند، ممکن است از بلاکچین برای امنیت اطلاعات استفاده کند تا سیستم‌های رایانه‌ای آن در زمین و فضا به سیستم‌های غیرقابل کنترل و ردیابی بدل شوند.

هفته گذشته، Xage Security موفق به عقد قراردادی شد که در آن از نیروی فضایی ایالات متحده (USSF) برای توسعه و گسترش سیستم محافظت از داده مبتنی بر بلاکچین در شبکه های استفاده می‌کند.
این بلاکچین که Xage Security Fabric نامیده می‌شود، داده‌ها و اطلاعات را تأیید می‌کند و از شبکه در برابر مداخلات افراد غیر مسئول دیگر محافظت می‌نماید، بنابراین داده‌های محرمانه ارسال شده از ماهواره‌ها به زمین در مسیر رهگیری نمی‌شوند.
همچنین تضمین می‌کند که امنیت در کل شبکه USSF ثابت است و این بلاکچین برای امنیت اطلاعات از شناسایی شدن و سوءاستفاده هکرها و سایر اشخاص تخریبگر از نقاط ضعف نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

|| بیشتر بخوانید:‌ آژانس‌های امنیتی ‌و بلاکچین؛ تهدید یا فرصت؟ ||

بر طبق اطلاعات منتشر شده، مدیر عامل Xage، دانکن گریت وود (Duncan Greatwood) گفته است که بلاکچین به USSF اجازه می‌دهد تا از انعطاف پذیری دامنه مؤثر در تمام دارایی‌ها و عناصر داده‌ها و اطلاعات در شبکه خود اطمینان حاصل کند.
Xage در دسامبر گذشته توافق‌نامه مشابهی را با نیروی هوایی ایالات متحده منعقد کرد که در آن تمایل داشت تا پلتفرم Security Fabric را ارزیابی کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41250
دکمه بازگشت به بالا