ایستگاه خبر

سناتورهای آمریکا خواهان تشدید قوانین نظارتی کریپتو شدند

درپی گسترش نقش رمز ارزها در حملات باج‌افزارها، دو سناتور آمریکایی روی بلانت و مارک وارنر در ارزیابی‌های خود خواستار تشدید قوانین نظارتی بر کریپتو شدند. باج‌افزارها گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به یک سامانه را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند.

سناتور وارنر با اظهار آنکه نگرانی در حوزه‌ی باج‌افزارها و کریپتو بسیار فراگیر است، گفت:

«در سال گذشته توانستیم به تصمیمات مهمی درخصوص قانون‌گذاری دوحزبى‌ نایل شویم، با این وجود گفتگو در مورد نقش رمز ارزها در حملات باج‌افزاری تازه آغاز شده است.»

وی با اشاره و تایید برخی از کاربردها و ویژگی‌های مفید رمز ارزها، رابطه‌ی آنها با باج‌افزارها را «نیمه‌ی تاریک» این کلاس از دارایی‌ها خواند. در ادامه‌ی گفته‌های این سناتور آمده است:

«درواقع ما قادریم به برخی از این درخواست‌های باج‌افزاری نفوذ کرده و آنها را از بین ببریم. اما در شرایطی که شفافیت لازم از سوی شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرداختی وجود نداشته باشد، مجرمان به‌ راحتی راه دیگری را برای پنهان کردن فعالیت‌های خود پیدا می‌کنند.»

سناتور بلانت نیز با بیان اینکه فضای کریپتو مجبور نیست مخفیانه به فعالیت خود ادامه دهد، به ماهیت ناشناس تراکنش‌های رمز ارز اشاره کرد. وی مدعی شد رمز ارزها به سیستم پرداخت محبوب باج‌گیران و هکرها بدل شده، زیرا راه بسیار ساده‌ای برای دریافت پول غیرقابل رهگیری است.

سناتورهای آمریکا خواهان تشدید قوانین نظارتی کریپتو شدند

موج تازه‌ای از حملات باج‌افزارها

شرکت JBS که تأمین‌کننده‌ی بزرگ گوشت در جهان است به‌تازگی هدف یک حمله‌ی شدید باج‌افزاری قرار گرفت. این حمله پس از هک شدن خطوط انتقال سوخت Colonial Pipeline رخ داد. در جریان این حمله‌، هکرها با ایجاد اختلال در زنجیره‌ی تأمین و کمبود سوخت از شرکت Colonial Pipeline درخواست کردند تا یک باج ۵ میلیون دلاری را در قالب رمز ارزها به آنها بپردازد.

بیت‌کوین همواره قربانی مشکلات امنیت مجازی شده است. تیتر اخیر مجله‌ی The Wall Street Journal برای مبارزه با حملات باج‌افزاری خواستار ممنوعیت همه‌جانبه‌ی رمز ارزها شده است. دولت آمریکا نیز به‌تازگی مشغول بررسی نقش رمز ارزها بر حملات اخیر باج‌افزاری گشته است.

پیشنهاد مطالعه: تکنیک‌های امنیت و حریم خصوصی مورد استفاده در بلاک‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=45952
دکمه بازگشت به بالا