ایستگاه خبر

سناتور سابق جمهوری‌خواه، مهره‌ی کلیدی یکی از پروژه‌های کلاهبرداری در حوزه‌ی رمزارزها

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اقدام به انسداد دارایی‌های پروژه‌ای موسوم به Meta 1 کرده است. آن‌طور که از شواهد پیداست، این پروژه، ماهیتی کلاهبردارانه داشته و از حمایت یکی از سناتورهای اسبق ایالات متحده برخوردار بوده است. گردانندگان این پروژه‌ بدون انتشار هرگونه توکن واقعی، وعده سود ۲۲۴،۹۲۳ درصدی را به سرمایه‌گذاران خود داده بودند.

بنابر اعلامیه منتشر شده توسط SEC در ۲۰ مارس، این نهاد ناظر ابتدا دست به انسداد دارایی‌های Meta 1 زده و سپس گردانندگان این پروژه را به کلاهبرداری و تلاش برای فریب افکار عمومی متهم کرده است. به‌نظر می‌رسد در حال حاضر، اعضای SEC به جای تلاش برای صدور حکم حبس، به دنبال اعمال جریمه بر اعضای این پروژه هستند.

پروژه‌ی متا ۱ ادعا می‌کند که توکن‌هایش کاملا از پشتوانه‌ی دارایی‌های حقیقی برخوردار هستند؛ اما بنابر شرایط، این پشتوانه تغییر کرده است. در آغاز کار، آثار هنری گران‌قیمت به ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار به عنوان پشتوانه توکن متا ۱ اعلام شده‌اند و به تازگی هم از ۲ میلیارد دلار شمش طلا به عنوان پشتوانه این توکن نام برده شده است.

در صفحه‌ی متا ۱ در شبکه‌ی اجتماعی لینکدین آمده است:

متا ۱ یک ارز دیجیتال محرمانه است که پشتش به برترین دارایی‌های بشر گرم است.

اما در شکوائیه‌ی اقامه شده SEC علیه متا ۱ آمده است که این ارز از هیچ پشتوانه‌ی حقیقی برخوردار نیست.

دیوید اشمیت، سناتور اسبق جمهوری‌خواه ایالت واشنگتن یکی از چهره‌های سرشناسی است که گفته می‌شود از جمله حامیان کلیدی پروژه‌ی متا ۱ بوده است.

Source

https://coiniran.com/?p=37732
دکمه بازگشت به بالا