ایستگاه خبر

SEC تصمیم‌گیری درخصوص صندوق سرمایه‌گذاری بورس بیت‌کوین Grayscale و Bitwise را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا تصمیم‌گیری خود را درخصوص درخواست تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) بیت‌کوین دو شرکت Bitwise و Grayscale را به تعویق انداخت. این سازمان نظارتی مهلت تازه‌ای برای رسیدگی به وضعیت این درخواست‌ها تعیین کرد که در آن نظر خود را درخصوص تایید، رد و یا بررسی صلاحیت آنها اعلام کند.

در اطلاعیه‌ی SEC به شرکت‌های Bitwise و Grayscale آمده است:

«ما صلاح می‌دانیم تا زمان بیشتری را برای تصمیم‌گیری لازم درنظر بگیریم. در این مدت سعی خواهیم کرد تا نسبت به تغییرات قوانین موجود بررسی‌های لازم را انجام دهیم.»

SEC تاریخ اعلام نظر نهایی خود را برای Bitwise و Grayscale به‌ترتیب اول و ششم فوریه‌ی ۲۰۲۲ تعیین کرده است.

صندوق سرمایه‌گذاری بورس Bitwise

Bitwise در اوایل ماه اکتبر همزمان با NYSE Arca درخواست خود را برای تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری بورس بیت‌کوین نزد SEC ثبت کردند. این صندوق‌ها برخلاف انواع مشابه که ارائه‌دهنده‌ی قراردادهای آتی و مشتقات بیت‌کوین هستند، مشتریان خود را مستقیما درمعرض این دارایی دیجیتال قرار خواهند داد.

در درخواست Bitwise آمده است که این شرکت قصد عرضه‌ی ۱۰۰۰ سهم از صندوق سرمایه‌گذاری بورس بیت‌کوین خود را با حداکثر قیمت ۲۵ دلار به‌ازای هر سهم به‌مشتریان دارد. Bitwise از CME U.S. Reference Rate به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری این سهام استفاده کرده است.

صندوق سرمایه‌‌گذاری بیت‌کوین Grayscale به ETF تبدیل می‌شود

همزمان با Bitwise، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان یعنی Grayscale نیز درخواستی مشابه مبنی بر تبدیل صندوق‌ سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خویش به یک ETF نقدی نزد SEC ثبت نمود.

براساس جدیدترین بروزرسانی (۱۷ دسامبر)، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت Grayscale برابر با رقم سرسام‌آور ۴۴ میلیارد دلار برآورد شده است. ETF نقدی Grayscale شامل مشتقات نبوده و مستقیما توسط واحدهای کوچکی از بیت‌کوین پشتیبانی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: تپ‌ روت بیت کوین (Taproot) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48831
دکمه بازگشت به بالا