ایستگاه خبر

صدور مجوز برای ورود یک صندوق پوششی ۱۰ میلیارد دلاری به عرصه معاملات آتی بیت کوین

یکی از رازآلودترین و در عین حال سودآورترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جهان، اکنون چراغ سبز مقام‌های نظارتی را برای ورود به بازار معاملات آتی بیت کوین به دست آورده است.

در گزارشی به تاریخ ۳۰ مارس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موسوم به SEC تایید کرده که صندوق سرمایه‌گذاری مدالیون (Medallion) متعلق به گروه سرمایه‌گذاری رنسانس تکنولوژیز (Renaissance Technologies) می‌تواند به عرصه در حال رشد معاملات آتی بیت کوین ورود کند.

بنابر آنچه در گزارش‌ها آمده، مدالیون، امکان دسترسی به معاملات تسویه‌ی نقدی سی ام ای گروپ (CME Group)، یکی از دیرپاترین ارائه‌دهندگان معاملات آتی بیت کوین را فراهم خواهد کرد.

در اعلامیه‌ی مدالیون آمده است:

صندوق سرمایه‌گذاری مدالیون اکنون مجوز ورود به معاملات آتی بیت کوین را دریافت کرده است و گروه رنسانس می‌تواند به طور محدود به قراردادهای آتی تسویه‌ی نقدی معامله شده در سی ام ای دسترسی پیدا کند.

پیش‌تر گروه سرمایه‌گذاری رنسانس سروصدای زیادی در رسانه‌ها به‌پا کرده بود؛ چرا که این این صندوق موفق شده به‌رغم نوسانات شدید و طاقت‌فرسای بازارهای سنتی در بحبوحه‌ی شیوع کرونا به سود سالانه‌ی ۲۴ درصدی دست پیدا کند.

بنابر آنچه شماری از سرمایه‌گذاران با وال استریت ژورنال در میان گذاشته‌اند، در ماه مارس که حتی شاهد سقوط ۶۰ درصدی بهای بیت کوین در یک روز بودیم، صندوق رنسانس توانست ۹.۹ درصد سود برای مالکان خود به ارمغان بیاورد.

Source

https://coiniran.com/?p=38303
دکمه بازگشت به بالا