ایستگاه خبر

شناسایی 280 حساب رمزارز مرتبط با هکرهای کره شمالی توسط دیوان عدالت آمریکا

به گزارش خبرگزاری Coindesk، دیوان عدالت آمریکا دیروز 280 حساب رمزارز را شناسایی کرد که باور دارد در انجام پول‌شویی برای دو حمله هک در سال 2019 دخالت داشته‌اند. به نظر می‌رسد که این حمله‌های هکری از سوی هکر‌های سایبری حمایت شده از سوی دولت کره شمالی صورت گرفته و پولشویی از طریق اتباع چینی انجام شده است.

در یک پرونده شکایت برای توقیف که دیروز در دادگاه منطقه ایالات متحده تنظیم شده، واحد‌های خدمات درآمد داخلی، دفتر تحقیقات فدرال و اداره گمرک و مهاجرت درخواست مصادره این 280 حساب را صادر کردند.

اواین حمله هکری در این باره، در جولای 2019 اتفاق افتاد و شامل سرقت 272 هزار دلار از توکن‌های گکنامی چون پروتون و PlayGame بود. تحقیقا بعدی نشان داد که آن توکن‌ها به رمزارز‌‌های دیگری تبدیل شدند.

آیا ردپای هکرهای حمله 250 میلیون دلاری کره شمالی در سال 2018 به چشم می‌خورد؟

در حمله‌ی دوم، در سپتامبر 2019، مقادیر قابل توجهی رمزارز به ارزش 2.5 میلیون دلار از کیف پول‌های دیجیتال یک شرکت آمریکایی سرقت شد. ظاهرا از بیش از 100 حساب یک صرافی استفاده شده تا پولشویی انجام شود.

بر طبق سند این شکایت، معامله‌گران خارج از بازار چینی از یک صرافی بی‌نام به انجام پولشویی این وجوه کمک کرده‌اند. دیوان عدالت باور دارد که این‌ها همان عوامل پولشویی برای کره شمالی بعد از حمله هکری وسیع 250 میلیون دلاری در سال 2018 هستند. دان فورت، رئیس بخش تحقیقات جرائم در اداره خدمات درآمد داخلی در یک اظهار نظر گفت:

“با وجود فنون پولشویی بسیار پیچیده، بخش جرایم سایبری ما توانست تا به شکل موفقیت‌آمیزی این وجوه را تا رسیدن به عوامل کره شمالی ردیابی و دنبال کند.”

یک گزارش از شورای امنیت سازمان ملل نشان در سال 2019 برآورد کرد که بین ژانویه 2017 و سپتامبر 2018، هکرهای کره شمالی تقریبا 571 میلیون دلار را از صرافی‌های رمزارز سرقت کرده‌اند که بعدا می‌تواند برای دور زدن تحریم‌ها توسط آن‌ها استفاده شود. البته این رقم شامل موارد مورد شکایت در این پرونده نیست.

بیشتر بخوانیم:‌ آسیب‌ پذیری جدید کشف شده در کیف پول لجر (Ledger Vulnerability)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا