ایستگاه خبر

شناسایی ۲۸۰ حساب رمزارز مرتبط با هکرهای کره شمالی توسط دیوان عدالت آمریکا

به گزارش خبرگزاری Coindesk، دیوان عدالت آمریکا دیروز ۲۸۰ حساب رمزارز را شناسایی کرد که باور دارد در انجام پول‌شویی برای دو حمله هک در سال ۲۰۱۹ دخالت داشته‌اند. به نظر می‌رسد که این حمله‌های هکری از سوی هکر‌های سایبری حمایت شده از سوی دولت کره شمالی صورت گرفته و پولشویی از طریق اتباع چینی انجام شده است.

در یک پرونده شکایت برای توقیف که دیروز در دادگاه منطقه ایالات متحده تنظیم شده، واحد‌های خدمات درآمد داخلی، دفتر تحقیقات فدرال و اداره گمرک و مهاجرت درخواست مصادره این ۲۸۰ حساب را صادر کردند.

اواین حمله هکری در این باره، در جولای ۲۰۱۹ اتفاق افتاد و شامل سرقت ۲۷۲ هزار دلار از توکن‌های گکنامی چون پروتون و PlayGame بود. تحقیقا بعدی نشان داد که آن توکن‌ها به رمزارز‌‌های دیگری تبدیل شدند.

آیا ردپای هکرهای حمله ۲۵۰ میلیون دلاری کره شمالی در سال ۲۰۱۸ به چشم می‌خورد؟

در حمله‌ی دوم، در سپتامبر ۲۰۱۹، مقادیر قابل توجهی رمزارز به ارزش ۲.۵ میلیون دلار از کیف پول‌های دیجیتال یک شرکت آمریکایی سرقت شد. ظاهرا از بیش از ۱۰۰ حساب یک صرافی استفاده شده تا پولشویی انجام شود.

بر طبق سند این شکایت، معامله‌گران خارج از بازار چینی از یک صرافی بی‌نام به انجام پولشویی این وجوه کمک کرده‌اند. دیوان عدالت باور دارد که این‌ها همان عوامل پولشویی برای کره شمالی بعد از حمله هکری وسیع ۲۵۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۸ هستند. دان فورت، رئیس بخش تحقیقات جرائم در اداره خدمات درآمد داخلی در یک اظهار نظر گفت:

“با وجود فنون پولشویی بسیار پیچیده، بخش جرایم سایبری ما توانست تا به شکل موفقیت‌آمیزی این وجوه را تا رسیدن به عوامل کره شمالی ردیابی و دنبال کند.”

یک گزارش از شورای امنیت سازمان ملل نشان در سال ۲۰۱۹ برآورد کرد که بین ژانویه ۲۰۱۷ و سپتامبر ۲۰۱۸، هکرهای کره شمالی تقریبا ۵۷۱ میلیون دلار را از صرافی‌های رمزارز سرقت کرده‌اند که بعدا می‌تواند برای دور زدن تحریم‌ها توسط آن‌ها استفاده شود. البته این رقم شامل موارد مورد شکایت در این پرونده نیست.

بیشتر بخوانیم:‌ آسیب‌ پذیری جدید کشف شده در کیف پول لجر (Ledger Vulnerability)

https://coiniran.com/?p=40940
دکمه بازگشت به بالا