ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

فشار قانون‌گذاران ایالات متحده به کنگره برای تصویب قوانین مرتبط با صنعت رمزارز

پس از چالش‌های اخیر میان کمیسیون بورس و اوراق بهادار و شرکت ریپل، تعدادی از قانون‌گذاران ایالات متحده از کنگره خواستند تا درباره قوانین مرتبط با صنعت رمزارز شفاف‌سازی کند.

یکی از این قانون‌گذاران اظهار داشت:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تحت ریاست گری گنسلر نمی‌تواند فقط با رویکرد اجرایی به پیگیری مقررات خود ادامه دهد. این امر تنها به سرمایه‌گذاران آسیب می‌رساند و به فضای عدم اطمینان دامن می‌زند.

SEC در برابر ریپل

پس از یک نزاع طولانی ۳ ساله، پرونده SEC و ریپل سرانجام با پیروزی جزئی برای ریپل به پایان رسید. طبق حکم دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک، فروش XRP تحت سه دسته فروش سازمانی، فروش برنامه‌ای و سایر روش‌های دیگر توزیع قرار گرفت.

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر فروش سازمانی تأکید داشت، ریپل توانست در مورد فروش برنامه‌ای و شیوه‌های دیگر توزیع نیز نتایج مطلوبی به دست آورد. لازم به ذکر است که SEC هنوز این امکان را دارد که در آینده نسبت به تصمیمات دادگاه درخواست تجدید نظر دهد.

 پاسخ قانون‌گذاران

در پی صدور این حکم، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس، پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry )، و رئیس کمیته کشاورزی مجلس، گلن جی‌تی تامپسون (Glenn GT Thompson) بیانیه مشترکی صادر کردند.

کنگره نیازمند ارائه شفاف قوانین مرتبط با صنعت رمزارز و دارایی‌های دیجیتال است و بر روی این امر تأکید دارد. این حکم از سرمایه‌گذاران نهادی در مقایسه با سرمایه‌گذاران خُرد و عادی حمایت بیشتری می‌کند. چنین نتایجی زمانی اتفاق می‌افتند که قانون‌گذاران، دادگاه‌ها را مجبور می‌کنند که به جای کنگره سیاست‌گذاری کنند. قانون جامع ساختار بازار ما به همه سرمایه‌گذاران، مشتریان و فعالان بازار همان حمایت‌های دیرینه موجود در بازارهای مالی سنتی را ارائه خواهد داد.

قانون‌گذاران همچنین به نقایص رویکرد نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار اشاره کرده و گفتند:

دارایی‌های دیجیتال ممکن است ذاتاً اوراق بهادار نباشند، اما در شرایط خاص می‌توانند به‌ عنوان بخشی از یک قرارداد سرمایه‌گذاری ارائه شوند و قانون ما هم این امر را تأیید می‌کند.

لایحه کریپتو Lummis-Gilibrand

سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) با تکرار دغدغه‌های همکارانش، ضمن تأکید بر نیاز کنگره به شفافیت نظارتی و شفافیت قوانین مرتبط با صنعت رمزارز، خواستار تصویب لایحه نوآوری مالی Lummis-Gilibrand شد. هدف اصلی این لایحه، انتقال اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) است.

پیشنهاد مطالعه: آیا بازار رمزارز در نهایت انعکاس دهنده وضعیت بازار اوراق بهادار خواهد بود؟

Source

https://coiniran.com/?p=64473
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x