ایستگاه خبر

تمدید برنامه بانک مرکزی آمریکا برای تزریق روزانه هزار میلیارد دلار به بازارهای مالی این کشور

دولت ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کرد عملیات رپو و تزریق تریلیون دلاری بودجه به بازارهای مالی این کشور را تا پایان ماه میلادی جاری تمدید می‌کند. بدیهی است با تداوم این سیاست، بازار ارزهای رمزپایه در قیاس با بازارهای سنتی کوچکتر خواهد شد.

به گزارش CNBC در تاریخ ۲۰ مارس، بانک مرکزی آمریکا موسوم به فدرال رزرو اعلام کرد عملیات روزانه توافقنامه بازخرید را که از آن با عنوان رپو یاد می‌شود، تا سقف هزار میلیارد دلار و تا پایان ماه مارس ادامه خواهد داد.

در گزارش CNBC آمده است:

در توافقنامه بازخرید یا رپو بانک‌ها با سپردن تضامین موثق از جمله اوراق خزانه ایالات متحده، اقدام به دریافت پول از منابع بانک مرکزی کرده و سپس وجوهات دریافتی را صرف تامین مالی عملیات کوتاه‌مدت خود می‌کنند.

پس از سقوط پیاپی بازارهای مالی ایالات متحده طی چند روز، فدرال رزرو ۱۶۸ میلیارد دلار پول به نظام مالی آمریکا سرازیر کرد. بیل هرمن، مدیرعامل ویلشایر فونیکس طی مصاحبه‌ای با پایگاه خبری کوین‌تلگراف می‌گوید:

این کار مثل این است که بخواهی با پرتاب سکه به یک قطار باری آن را متوقف کنی.

وی در ادامه افزوده است که ممکن است کمی دیوانه‌کننده به نظر برسد؛ اما برگرداندن ثبات به بازارهای مالی به منابعی بیش از ۷۰۰ تا هزار میلیارد دلار نیاز دارد.

فدرال رزرو در ۱۷ مارس اعلام کرد که به مدت یک هفته، روزانه هزار میلیارد دلار به بازارهای مالی آمریکا تزریق خواهد کرد. با این حال، اخباری به گوش می رسد مبنی بر اینکه قرار است این برنامه تا ماه آوریل ادامه پیدا کند.

Source

 

https://coiniran.com/?p=37735
دکمه بازگشت به بالا