ایستگاه خبر

دامنه وبسایت مربوط به کووید-۱۹در جریان کلاهبرداری‌های رمزارزی توقیف شد

مقامات آمریکا از آنجایی که مالک دامنه وبسایت مربوط به کویید-۱۹ سعی ‌می‌کرد در آن با استفاده بیت‌ کوین کلاهبرداری کند، دامنه مربوطه را ضبط کردند. دامنه، coronaprevention.org با قیمت ۵۰۰ دلار به فروش گذاشته شده بود. توقیف این دامنه در واکنش به افزایش کلاهبرداری‌های رمزارزی در جریان کووید-۱۹ صورت می‌گیرد.

دفتر دادستان آمریکا ادعا کرد که صاحب دامنه آن را در انجمنی مربوط به هکرها ارسال کرده است. در دادگاه، فروشنده فقط با عنوان «الف» مشخص شد و ادعا کرد که این دامنه برای فروش محصولات با تقاضا بالا است. وی ۵۰۰ دلار درخواست خرید داشت و در قبال آن فقط بیت کوین می‌پذیرفت.

وزارت دادگستری همچنین ادعا می‌کند که یک نماینده از بخش امنیت داخلی به فروشنده مراجعه کرده و در مورد دامنه سؤال کرده است. گفته می‌شود فروشنده به نماینده گفته است که این دامنه برای فروش کیت‌های آزمایش تقلبی کاملاً مناسب است. وی افزوده بود که خودش می خواسته این کار را انجام دهد، اما هنوز نتوانسته بود به اندازه کافی پول دریافت کند تا بتواند آنها را از Alibaba (یک سایت تجارت الکترونیکی چینی) خریداری کند. او همچنین اشاره کرده بود با استفاده از سرویسی مستقر در خارج از کشور برای دامنه‌ وبسایتش راه دسترسی و ردیابی مقامات ایالات متحده آمریکا را بسته است.

Timothy She، دادستان ایالات متحده، به قانون‌شکنانی که از بیماری همه گیر کووید-۱۹ و فضاهای آنلاین ناشناس سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری‌های رمزارزی می‌کنند، هشدار داد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38493
دکمه بازگشت به بالا