ایستگاه خبر

تشکیل کارگروه جدید کریپتو توسط کنگره‌‌ی آمریکا

کنگره‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا روز گذشته اعلام کرد که برای کنترل سیاست‌های حوزه‌ی بلاک‌چین و فینتک کارگروه ویژه‌ای تشکیل داده است. این کارگروه که به نام‌های «انجمن بلاک‌چین» یا «گروه ویژه‌ی فینتک» شناخته می‌شود از ۱۲ عضو دموکرات کمیته‌ی خدمات مالی مجلس شکل گرفته است.

این کارگروه کریپتو با هدف قانون‌گذاری و ارائه‌ی راهکارهای لازم در خصوص رمز ارزها، کاربرد بلاک‌چین و فناوری دفترکل توزیع‌شده و بررسی جوانب لازم برای توسعه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریکا فعالیت خود را آغاز نموده است.

با تمایل شدید قدرت‌های اقتصادی برای دیجیتالی نمودن زیرساخت‌های مالی خود، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDCها به موضوع بحث چالش‌ برانگیزی در میان بانک‌های مرکزی سراسر جهان بدل گشته‌اند. در همین راستا و برای توسعه‌ی بیشتر پروژه‌ی CBDC، دولت چین اخیرا با عرضه و راه‌اندازی بیش از ۳۰۰۰ دستگاه خودپرداز ویژه امکان دریافت و تبدیل یوآن دیجیتال به پول نقد را در این کشور فراهم نموده است.

این درحالی‌ست که آمریکا همچنان تصمیم قاطعی برای توسعه‌ی CBDC خود اتخاذ نکرده است. با تعلل آمریکا در ایجاد نخستین ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، برخی از متخصصین امور اقتصادی معتقدند که سلطه‌ی یوآن بر دلار درحال افزایش است. شاید تشکیل این کارگروه ویژه‌ی کریپتو تلاشی برای تقویت آمریکا در این رقابت باشد.

Bill Foster، تنها عضو برنامه‌نویس کنگره‌ی آمریکا در حوزه‌ی بلاک‌چین و یکی از اعضای کارگروه ۱۲ نفره‌ی کریپتو، بر اهمیت تشکیل این کارگروه برای همگام‌سازی آمریکا با فضای رو به رشد فینتک تاکید نمود. وی اظهار داشت:

«ایالات متحده در رقابت سنگینی با سایر کشورهای دنیا در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال است، اگر ما می‌خواهیم از ارزش دلار آمریکا به‌عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی محافظت کنیم لازم است تا توسعه‌ی یک ارز دیجتال و حافظ حریم خصوصی را اولویت اصلی برنامه‌ی مالی خود قرار دهیم.»

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

Source

https://coiniran.com/?p=46154
دکمه بازگشت به بالا