ایستگاه خبر

CFTC اعلام کرد: بایننس با 300 حساب مرتبط با CZ معامله می‌کرده است!

بر اساس گزارش کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، بایننس معاملاتی را با 300 حساب وابسته با چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل این صرافی انجام داده است. در همین راستا این آژانس آمریکایی امروز علیه صرافی و ژائو در دادگاه فدرال شکایتی تنظیم کرد.

علاوه بر این، گزارش شده است که این 300 حساب تحت «نظارت یا کنترل ضد تقلب یا ضد دستکاری» قرار نگرفته بودند، همچنین این حساب‌ها از سیاست‌های معاملاتی داخلی که به تازگی اجرا شده است مستثنی شده بودند.

شکایت CFTC از بایننس به دلیل معامله با حساب‌های وابسته

بر اساس اسناد دادگاه، CFTC ایالات متحده ادعا می‌کند بایننس با 300 حساب که به طور مستقیم و غیرمستقیم با مدیر عامل بایننس، چانگ‌پنگ ژائو، مرتبط است، معامله کرده است. صبح امروز این شکایت CFTC در دادگاه فدرال شیکاگو ثبت شد.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده در اسناد خود اعلام کرد:

در طول دوره ذکرشده، بایننس با تقریباً 300 حساب که همگی به نوعی، مستقیم یا غیرمستقیم، متعلق به ژائو هستند، در پلتفرم خود معاملاتی انجام داده است.

Binance Hosted 55% of Global Spot Trading in January Since FTX Collapse

علاوه بر این بیان کرد:

ژائو همچنین از طریق دو حساب شخصی در پلتفرم بایننس معامله می‌کرده است.

از زمان سقوط FTX در ژانویه حدود 55 درصد از معاملات نقطه‌ای جهان در پلتفرم بایننس انجام می‌شد.

همچنین در این دادخواست آمده است که اقدامات حفاظتی خاصی بر روی آن 300 حساب وابسته انجام نشده است. به طور خاص، بر روی این حساب‌ها «هیچ نظارت یا کنترل ضد تقلب یا ضد دستکاری» اعمال نشده است. علاوه بر این، این 300 حساب از «سیاست معاملات داخلی» شرکت مستثنی بوده‌اند.

علاوه بر این، این دعوی به معاملات صرافی در ایالات متحده هم اشاره کرده است.در متن این شکایت آمده است «بایننس به طور هدفمند هویت و مکان نهادهایی را که پلتفرم معاملاتی را اداره می‌کنند، پنهان می‌کند». در ادامه، ذکر شده است: «مدیریت ارشد بایننس نتوانسته است به درستی بر فعالیت‌های بایننس نظارت کند و در واقع، فعالانه در راستای نقض قوانین ایالات متحده تلاش کرده است.»

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی های متمرکز و خطراتی که برای سرمایه کاربران دارند

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا