ایستگاه خبر

نهاد ناظر بانکی ایالات متحده از قانونی‌شدن ارائه خدمات امانی ارزهای دیجیتال از سوی بانک‌ها خبر داد

پیچیدگی رابطه میان بانک‌ها و رمزارزها در ایالات متحده، همانند پیچیدگی مفهوم «پول» است. اما امروز، دفتر ممیزی ارزی ایالات متحده موسوم به OCC نامه‌ای منتشر کرد که ممکن است فصل جدیدی را در این حوزه پرچالش رقم بزند.

گفتنی است OCC نهاد مسئول نظارت بر بانک‌های ملی در سطح ایالت متحده است. این بانک‌ها به جای فعالیت تحت نظر دولت‌های ایالتی، مجوز خود را از دولت فدرال اخذ می‌کنند. نامه امروز OCC تصریح می‌کند که بانک‌های ملی از صلاحیت قانونی برای افتتاح حساب‌های بانکی و ارائه خدمات امانی به کسب‌وکارهای رمزارزی برخوردارند.

می‌توان امید داشت که از این پس، نهادهای مالی بزرگ‌تر در ارائه خدمات بانکی سنتی به شرکت‌های رمزارزی دست‌وبال بازتری داشته باشند. علاوه بر این، آن‌ها اجازه یافته‌اند خدمات امانی و نگه‌داری کلیدهای خصوصی را نیز در اختیار مشتریان خود بگذارند.

همچنین در این نامه، OCC با اشاره به تفاوت‌های میان خدمات امانی برای ارزهای دیجیتال و پول فیات، گفته است از آنجا که ارزهای دیجیتال صرفا روی بلاک چین یا دفاترکل توزیع‌شده وجود دارند، بنابراین تصرف فیزیکی آن‌ها امکان‌پذیر نیست. از این رو، بانک‌های ارائه‌دهنده خدمات امانی، کلیدهای خصوصی رمزنگاری‌شده کاربران را در اختیار می‌گیرند تا بتوانند از جانب آن‌ها حافظ دارایی‌های دیجیتالی‌شان باشند.

Source

https://coiniran.com/?p=40244
دکمه بازگشت به بالا