ایستگاه خبر

مقامات ایالات متحده هکر منگو مارکتز را به کلاهبرداری متهم می‌کنند

دادستان‌های ایالات متحده روز دوشنبه به اتهام تلاش برای سرقت 110 میلیون دلار از منگو مارکتز (Mango Markets)، پروتکل DeFi، اتهامات جنایی تقلب در کالاها و دستکاری را علیه آوراهام آیزنبرگ (Avraham Eisenberg) مطرح کردند.

در حالی که در دادگاه فدرال منهتن در روز دوشنبه، آبراهام اعتراف کرد که 110 میلیون دلار سرمایه سرمایه‌گذاران را از صرافی غیرمتمرکز اداره شده توسط Mango DAO خارج کرده است.

براندون راز، مامور ویژه FBI در یک اظهارنامه امضا شده ادعا کرد که آیزنبرگ در 11 اکتبر فروش قراردادهای آتی در Mango Markets را به عنوان یک کالا «عمداً و آگاهانه» دستکاری کرده است.

او همچنین درگیر طرحی شد که شامل دستکاری عمدی و مصنوعی قیمت قراردادهای آتی دائمی بود. بازرسان همچنین اضافه کردند  او اقدامات فریبکارانه‌ دیگری را انجام داد که در نهایت به برداشت غیرقانونی 110 میلیون دلار از وجوه کاربران منجر شد.

اقدامات او منجر به ورشکستگی منگو مارکتز شد زیرا این صرافی غیرمتمرکز در تلاش بود تا اثرات مخرب دستکاری‌‌های او را از طریق مذاکره مدیریت کند.

آیزنبرگ در یکی از توییت‌های خود نوشته بود 67 میلیون دلار را به جامعه DAO برگرداند. Mango DAO طرح‌هایی را برای استفاده از وجوه برگشتی برای تسویه حساب همه کاربرانی که تحت تأثیر سرقتآوراهام آیزنبرگ قرار گرفته‌اند، آغاز کرد.

دستگیری آیزنبرگ در دسامبر و تشکیل پرونده در دادگاه، میم‌های جشن بسیاری را از جانب قربانیان در سرور دیسکورد (Discord) در منگو مارکتز ایجاد کرده است. دستگیری او، او را به اولین آمریکایی تبدیل خواهد کرد که به دلیل دستکاری در یک پلتفرم DeFi با اتهاماتی روبرو می‌شود.

در همین حال، صرافی منگو هنوز در مورد دستگیری وی اظهارنظر رسمی نکرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: حمله اسپوفینگ (Spoofing) چیست؟ + راه‌های مقابله با آن

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا