ایستگاه خبر

آمریکا و روسیه در پول‌شویی رمز ارزی پیشتاز هستند!!

بنا بر داده‌های اخیر منتشر شده توسط Chainalysis، آمریکا و روسیه در زمینه پول‌شویی رمز ارزی در سال ۲۰۲۰ پیشگام بوده‌اند. در زمینه وجوه غیرقانونی مرتبط به بازار‌های دارک نت، روسیه در جایگاه نخست قرار دارد. Chainalysis این را مربوط به وجود بازار بدنام Hydra می‌داند که عمدتا توسط مجرمان سایبری روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقوله دارک وب، ایالات متحده در مکان دوم قرار می‌گیرد اما این کشور در زمینه حجم رمز ارز‌های پول‌شویی شده توسط کلاه‌برداران پیشگام است.

چین نیز در زمینه باج افزار پیشگام است که Chainalysis بر این باور است که این موضوع مربوط به گروه Lazarus کره شمالی است. Chainalysis معتقد است که تعدادی از مقامات چینی با این گروه همکاری دارند و در پول‌شویی رمز ارز‌ها به آنها کمک می‌کنند.

پنجاه و پنج درصد از همه وجوه پول‌شویی شده رمز ارزی در سال گذشته تنها به ۲۷۰ آدرس مرتبط بوده است. این یعنی ۱.۳ میلیارد دلار پول فاسد مربوط به این آدرس‌ها بوده است. ارزش کوین‌های آلوده‌ای که توسط بعضی از این آدرس‌ها دریافت شده است در حدود ۸۰ میلیون دلار بوده است.

Chainalysis ابراز داشته که مجرمان برای نقد کردن وجوه خود به گروهی کوچک از بروکر‌های خارج از بورس متکی بوده‌اند. رمز ارزی که از بازار‌های دارک نت می‌آید، اکثریت کوین‌های پول‌شویی شده را تشکیل می‌دهد که این پول‌شویی به کمک آدرس‌های سپرده‌گذاری ذکر‌شده انجام گرفته است. در اینجاست که نیاز به قانون‌گذاری بیشتر در فضای کریپتو خود را نشان می‌دهد. قانون‌گذاران کشور‌های مختلف نباید اجازه دهند که این فضا به بهشت مجرمان و خلاف‌کاران بدل شود و تمهیدات لازم در این میان باید اندیشیده شود. نظر شما چیست؟ آمار بالای پول‌شویی رمز ارزی در آمریکا و روسیه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43728
دکمه بازگشت به بالا