بلاکچینپروژه‌ها

Universa Blockchain چه چیزی ارائه می کند؟

شرکت Universa Blockchain یک فناوری خلاقانه جدید را معرفی می کند که مانند هر ایده جدیدی باید توضیحات بیشتری درباره آن داده شود. مدیر فنی Universa، آقای Sergey Chernov به پاسخ سوالاتی درباره چیستی Universa Blockchain می پردازد.

 • سرعت بالای Universa Blockchain چگونه امکان پذیر است؟
 • چنین چیزی در Universa امکان پذیر است چرا که معماری آن خاص است، برای مثال معماری آن هیچ چیز مشترکی با بیتکوین یا اتریوم ندارد. طراحی این نمونه برای صرفه جویی در قدرت پردازش و محاسبات و همچنین کاهش منابع یازم برای ذخیره سازی دفترکل بود. در این بلاکچین استخراج وجود ندارد، روند پردازش و اجرای قراردادها نیز از طریق نودها به کاربران است.

 

 • در چه صورتی ممکن است که شبکه بار زیادی متحمل شود و تراکنش ها کند شود؟ اگر چنین اتفاقی بیافتد، برای آن برنامه ای دارید؟
 • سربار شبکه ممکن است بدلیل اصافه بار کانال های شبکه باشد و یا اینکه تجهیزات پلتفرم نودها به اندازه کافی قدرتمند نباشد. سه مرحله آپگرید (بروزرسانی) برای نودهای شبکه ارائه شده است که آخرین مرحله تقریبا مقیاس پذیری نامتناهی برای ظرفیت ارائه می کند. مقیاس پذیر شدن شبکه از طریق افزایش تعداد نودها نیست، بلکه از طریق تقویت هر کدام از نودها صورت می گیرد که می تواند برای پردازش های موزای تراکنش ها از تعدادی دلخواه از سرورها استفاده کند.

 

 • فرض کنید Blockchain هم شود، هکر ممکن است چه اطلاعاتی را بدست آورد؟
 • در این مورد هکرها تنها اطلاعات امضاها و تاریخ انقضای آن ها برای بلاک های آخر در همه زنجیره های تایید شده را می تواند بدست آورد. زنجیره ها بر روی نودها نگهداری نمی شوند. اگر هکری به نودها نفوذ کند و جریان را کپی کند، این فرصت را دارد که زنجیره های باز که با استفاده از این جریان وارد سیستم می شوند را دوباره بسازد. هیچ اطلاعات محرمانه ای از زنجیره به شبکه نمی رسد، در نتیجه از طریق حمله به نودهای شبکه نمی توان به آن ها دسترسی داشت. در عین حال یک زنجیره می تواند هر اطلاعات محرمانه یا خصوصی را با استفاده از امضا و بدون ارسال آن به نودهای شبکه تایید کند.

 

 • امنیت داده را چگونه تامین می کنید؟
 • اول از همه اینکه اطلاعاتی که به نودهای شبکه فرستاده می شود اطلاعات باز و عمومی است. مساله نگهداری و جابجایی اطلاعات خصوصی بین کلاینت های پلتفرم Universa روش خاصی ندارد، هر فردی می تواند از USB یا ذخیره ساز های اطلاعات و یا سرویس هایی مثل ایمیل، مسنجرها، فضای ابری یا چنین چیزهایی برای جابجایی اطلاعات استفاده کند. ما برای شناسایی از مجموعه ای از امضاهای الکترونیک اثبات شده استفاده می کنیم. در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، فرانسه و روسیه ممنوعیت هایی برای ذخیره و جابجایی اطلاعات بصورت رمزگذاری شده وجود دارد که دخالت و فاش کردن این اطلاعات را بدون اطلاع صاحب آن غیرممکن می کند. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی در زمان فعالیت در چنین کشورهایی، ما بطور کلی جابجایی چنین اطلاعاتی در شبکه را حذف کردیم و این مسائل را در اختیار کلاینت ها قرار دادیم تا به صلاحدید خود با آن برخورد کنند.

 

 • چه چیزی باعث انگیزه دادن به کاربران جهت سرور شدن می شود؟
 • پیش از هر چیز باید بگویم که برای اینکه یک سرور داشته باشید (که بلاکچین را ذخیره کند) باید یک اعتبارنامه خریداری کنید و تعدادی پروسه ثبت نام را انجام دهید. صاحب نود قسمتی از سود حاصله از تراکنش هایی که از سیستم می گذرند را دریافت می کند.

 

 • اگر بلاکچین تنها هش را ذخیره می کند، پس اطلاعات مربوط به محتوای قراردادها کجا ذخیره می شود؟
 • مشتریان خودشان مستقیما قراردادها را نگهداری می کنند. می توان آن را با اسناد قانونی و محضری مقایسه کرد. در ابتدا شما به نماینده دفتر اسناد رسمی برای صدور گواهینامه رسمی پول پرداخت می کنید و بعد می توانید از گواهینامه ای که در دست دارید برای کارهای مختلفی استفاده کنید چرا که مهر روی آن باعث قانونی بودن و مورد اعتماد بودن آن می شود. اگر شما اسناد خود را گم کنید یا از دست دهید، نماینده دفتر اسناد رسمی نمی تواند جایگزینی برای آن به شما بدهد و باید آن را از اول تهیه کنید. از طریق بلاکچین می توانید به هر تعدادی که می خواهید از آن (قرارداد) کپی تهیه کنید. تا زمانی که از کلید خود به خوبی محافظت کنید، همه چیز در امنیت کامل قرار خواهد داشت. بنابراین، قراردادها توسط طرفین دخیل در آن نگهداری و حفظ می شود و نه توسط شبکه. ما در حال اجرای رویکردهایی هستیم که هزینه و خدمات را کاهش داده و کارآمدی را افزایش دهد. هر سرویسی بر روی عملکرد خود تمرکز می کند: نودهای Universa بر روی تایید قراردادها و تغییرات آن ها تمرکز دارد، نرم افزار مشتری Universa بر روی اجرا شدن قراردادهای هوشمند و افدامات مربوط به آن تمرکز دارد.

 

 • برای کار کردن بر روی بلاکچین، کاربر به چه زیرساخت هایی نیاز دارد؟
 • برای کار کردن با سیستم، کاربر باید یک کلید خصوصی بسازد تا یک قرارداد جهت ایجاد تعداد دلخواه واحد تراکنش بخرد و اینکه از این طریق از یکی از کلاینت ها برای کار با قراردادها استفاده کند. ما بر روی تعدادی از ابزارها برای مشتریان نیز کار کردیم: ظاهر کاربری برای وب، لینوکس، MacOs، ویندوز، آیفون، اندروید، خط فرمان جاوا، API برای جاوا، API برای جاوا اسکریپت برای کار کردن روی صفحات مرورگر.

 

 • چطور پیش از اجرای قرارداد، فرد شناسایی می شود؟
 • آیا منظورتان تایید هویت مشارکت کننده در قرارداد است که ممکن است لزوما “فرد” نباشد؟ ممکن است یک برنامه باشد یا یک قرارداد هوشمند که یک سری عملیات را انجام می دهد. مشارکت کننده در سیستم توسط یک کلید عمومی (امضای دیجیتالی) شناسایی می شود، یا در برخی موارد توسط یک شناسه یکبار مصرف (در صورتی که مشارکت کننده نخواهد آن را زودتر از موعد استفاده یا فاش کند). ما بر این باوریم که در آینده سرویس هایی بر روی Universa ساخته خواهد شد که شناسایی فیزیکی افراد و سازمان ها را انجام می دهد و کلیدهای آن ها را ثبت می کند.

 

 

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source

https://coiniran.com/?p=14758
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x