ایستگاه خبر

افزایش ۱۵ برابری ترافیک ورودی صرافی یونی‌سواپ در بحبوحه رشد انفجارگونه دیفای

یونی‌سواپ، پرکاربردترین صرافی غیرمتمرکز برپاشده روی بلاک چین اتریوم به‌لطف افزایش بی‌سابقه توجه همگانی به حوزه تأمین مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای طی ماه اخیر شاهد رشد حیرت‌آوری بوده است.

اریک ترنر، مدیر شرکت تحلیل داده مساری، امروز طی توییتی نوشته است:

تعداد بازدیدهای یونی‌سواپ از ۹۰ هزار در ماه ژوئن به ۱.۴۲ میلیون در ماه ژوئیه رسیده است.

گفتنی است یونی‌سواپ طی یک ماه گذشته، چندین نوبت، رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده است. این صرافی غیرمتمرکز در بازه زمانی ۲۰ ژوئن تا ۲۰ ژوییه، شاهد افزایش ۷برابری حجم معاملات خود بوده است. طی این مدت، حجم معاملات این صرافی از ۶.۲ به ۴۳.۷ میلیون دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید: دیفای (DeFi) چیست و چه کاربردهایی دارد

در ۲۷ ژوییه نیز حجم معاملات تجمعی این صرافی از آستانه ۱۲۰ میلیون دلار عبور کرد. طبق گزارش مساری، این بزرگترین رشد روزانه نقدینگی در این پلتفرم غیرمتمرکز بوده است.

یونی‌سواپ یک صرافی سنتی نیست و درواقع یک پروتکل است که توسط مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند روی بلاک چین اتریوم مدیریت می‌شود.

صرافی‌های غیرمتمرکز یا همان DEX-ها از سازوکار سنتی صرافی‌های متمرکز موسوم به دفاتر ثبت سفارش استفاده نمی‌کنند. در این صرافی‌ها قیمت‌ها بر اساس یک الگوریتم قطعی تعیین می‌شود. درواقع یک بازارگردان خودکار موسوم به AMM به‌طور کاملا اتوماتیک، بهای ارزهای موردمعامله را بسته به میزان تقاضای آنها تعیین و تنظیم می‌کند.

Source

https://coiniran.com/?p=40519
دکمه بازگشت به بالا