ایستگاه خبر

یونی‌سواپ یک قدم به تکنولوژی لایه دو نزدیک‌تر شد

یونی‌سواپ روز سه‌شنبه گفت که یک قدم به انتقال این صرافی غیرمتمرکز محبوب روی پروتکل لایه دو که به عنوان Optimistic Ethereum معروف است نزدیک‌تر شده است.

تیم این صرافی غیرمتمرکز (DEX) در یک پست وبلاگ نوشته است:

«در طول این دوره آلفا، OΞ از توان اولیه ۰.۶ تراکنش در ثانیه پشتیبانی خواهد کرد. از آنجا که نسخه سوم یونی‌سواپ در حال حاضر یکی از معدود پروتکل‌هایی است که در OΞ مستقر می‌شود، باید به ظرفیت معامله تقریباً مطابق با لایه یک تبدیل شود. بر خلاف لایه اول، معاملات در OX فوراً تأیید می‌شوند و دیگر هیچگونه تعویقی وجود نخواهد داشت!»

برنامه‌های سازگاری با این فناوری که توسط استارت‌آپ Optimism با پشتیبانی a16z در حال توسعه است، با اجرای سومین نسخه یونی‌سواپ یا v3 در مارس عمومی شد. Optimism یکی از استارت‌آپ‌هایی است که روی به اصطلاح رول-آپ‌ها فعالیت می‌کند و معاملات را بر روی پروتکل ثانویه با هدف مقیاس‌گذاری لایه پایه و کاهش هزینه‌های معامله انجام می‌دهد.

چنین هدفی برای بازارهایی مانند یونی‌سواپ که معاملات خود را مستقیماً در بلاکچین اتریوم انجام می دهد، پیامدهای زیادی دارد. طبق داده‌های ایستگاه گس اتریوم، یونی‌سواپ در حال حاضر بزرگترین مصرف‌کننده گس در Ethereum است و ۱۵۰۰ ETH را برای معاملات در ۳۰ روز گذشته هزینه کرده است.

در پست وبلاگی، تیم یونی‌سواپ تأکید کرد که کاربران احتمالی باید با این محصول به عنوان یک محصول اولیه آلفا رفتار کنند.

تیم نوشت: «Optimistic Ethereum یک راه‌حل پیچیده برای مقیاس‌گذاری لایه ۲ است که هنوز هم نیاز به کندوکاوها و بررسی‌های جدی دارد. در هنگام راه‌اندازی، تیم Optimism حق ارتقا قرارداد‌های واسط را خواهد داشت که امکان می‌دهد اشکالاتی را که به وجود می‌آید برطرف کنیم.»

 

پیشنهاد مطالعه: مقایسه صرافی‌های یونی سواپ و پنکیک سواپ

 

Source

https://coiniran.com/?p=46531
دکمه بازگشت به بالا