ایستگاه خبر

آغاز فعالیت یونی‌سوآپ در شبکه پلیگان

صرافی غیرمتمرکز محبوب یونی‌سوآپ (Uniswap) و سیستم مقیاس‌بندی اتریوم پلیگان (Polygon) روز چهارشنبه اعلام کردند تمام قراردادهای یونی‌سوآپ نسخه ۳ اکنون در شبکه اصلی پلیگان مستقر شده‌اند.

این استقرار چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دارندگان UNI رأی به تصویب یک پیشنهاد حکومتی در تأیید استقرار دادند. قیمت MATIC و توکن UNI یونی‌سوآپ در اخبار بالاتر بود، به طوری که MATIC، دارایی اصلی شبکه پلیگان، اوایل امروز به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۲.۶۶ دلار رسید.

Mihailo Bjelic، یکی از بنیانگذاران پلیگان، در گفتگوی تلگرامی به CoinDesk گفت:

اتریوم یک چشم‌انداز اصیل از یک سیستم اقتصادی باز و بدون مرز را معرفی کرد که برای همه قابل دسترسی است.

Bjelic گفت:

با این استقرار، یونی‌سوآپ به عنوان برنامه پرچمدار اتریوم به مسیر اصلی باز می گردد و دوباره هزینه‌های کم و دسترسی آزاد را برای همه ارائه می‌دهد.

به عنوان بزرگترین صرافی غیرمتمرکز از نظر حجم معاملات، یونی‌سوآپ در حال حاضر در دو سیستم همراه یا لایه ۲، Arbitrum و Optimism مستقر شده است. طبق داده‌های Defi Llama، سرمایه‌ای معادل ۶۲.۱۹ میلیون دلار در یونی‌سوآپ شبکه آربیتروم قفل شده است، و تقریباً ۳۶.۹۴ میلیون دلار توکن در نسخه اپتیمیسم قفل شده است.

هر دو اعداد بسیار کوچکتر از ارزش کل قفل شده (TVL) در نسخه اصلی شبکه اتریوم یونی‌سوآپ هستند که رقم خیره‌کننده ۸.۷۵ میلیارد دلار است.

با این حال، ارزش کل قفل شده یونی‌سوآپ از ۲۲.۲۳ میلیارد دلار Curve، بزرگترین پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) با این معیار، عقب است. Curve در حال حاضر از چندین بلاکچین و سیستم لایه ۲ از جمله آوالانچ، هارمونی و پلیگان پشتیبانی می‌کند.

Bjelic، یکی از بنیانگذاران پلیگان، با اشاره به اکوسیستم شبکه، به CoinDesk گفت یونی‌سوآپ در پلیگان بسیار موفق خواهد بود. پلیگان بر اساس داده‌های Defi Llama در حال حاضر در رتبه هفتم از نظر ارزش کل قفل شده است.

گزارشی که توسط شرکت داده بلاکچین Chainalysis در اوایل سال جاری منتشر شد، نشان داد که DeFi هنوز تحت سلطه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باتجربه رمز ارز است، بخشی از آن به دلیل هزینه‌های بالای تراکنش در بلاکچین اتریوم است. پروژه‌های مقیاس‌پذیر مانند پلیگان از مشکل تراکم شبکه اتریوم سود برده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap) + ویدیو

 

Source

https://coiniran.com/?p=48933
دکمه بازگشت به بالا